☰ menu

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

sob.
06.12.2014

22, 29 listopada, 6 grudnia 2014

Filmowa gra miejska?!

Czy pamiętasz zabawę w podchody? Czy Twoje dziecko też już ją zna? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w filmowej grze miejskiej, jeśli nie, to tym bardziej, gdyż czeka Cię niesamowita przygoda. Filmowa gra to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. Uczestnicy przemierzą siedem punktów, na których otrzymają do wykonania zadania. Będą mieli okazję do przypomnienia sobie legendarnych bohaterów oraz ulubionych scen.
Nie trzeba znać się na filmie, żeby wziąć udział w grze. Wystarczy dobre nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody. Na każdym punkcie znajdą się wskazówki, które pomogą rozwiązać zadanie.
Zadbaliśmy, by punkty z zadaniami znalazły się w pomieszczeniach, uczestnicy otrzymają na starcie mapkę z zaznaczoną trasą, która obejmuje ścisłe centrum miasta. Punktami startowymi będą miejsca w których niebawem rozpocznie się Festiwal Ale Kino! – Multikino 51 i CK Zamek.
Trzy tematy gier oraz trzy terminy – zapisz siebie i rodzinę na ten, który najbardziej Ci odpowiada lub na wszystkie trzy:

22.11.2014, sobota
Czary-mary, czyli różdżki w dłoń i do biegu!

29.11.2014, sobota
Superbohaterowie na ulicach Poznania

06.12.2014, sobota
Gdzie jest Mikołaj?

Zapraszamy do gry!

Gry Miejskie w ramach 32. MFFMW Ale Kino organizuje Katarzyna Czubińska.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt: kczubinska@o2.pl, tel. 513 23 51 40

30 listopada rozpocznie się kolejna edycja jednego z najstarszych festiwali filmowych w Polsce – Festiwalu Ale Kino! W programie tegorocznej imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie – od najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją filmową przygodę, po doświadczonych kinomanów. Najwięcej atrakcji będzie oczywiście czekało na dzieci i młodzież. Od rana do wieczora seanse będą się odbywać w Multikinie 51, w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek i na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, które jest organizatorem imprezy. Tegoroczny Festiwal Ale Kino! może pochwalić się programem, w którym znalazło się miejsce dla ponad 110 filmów pokazywanych na 117 seansach. Są to filmy z różnych stron świata, m.in. z Brazylii, Filipin, Islandii, Japonii, Kanady, Kuby czy Korei Południowej.
Festiwal rozpocznie się koncertem Największe przeboje Pana Kleksa. Śpiewać będą aktorzy Teatru Nowego pod kierownictwem muzycznym Jacka Skowrońskiego. Z okazji 30-lecia od premiery na festiwalowych ekranach zagości również pierwsza część cyklu, Akademia Pana Kleksa, w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, laureata tegorocznych Platynowych Koziołków, który podczas otwarcia Festiwalu osobiście odbierze nagrodę.