☰ menu

22. Piknik Naukowy pod hasłem Ruch

22. Piknik Naukowy pod hasłem Ruch
sob.
09.06.2018

Nadchodzący Piknik Naukowy poświęcony będzie zagadnieniu ruchu i wszystkiemu co z nim związane

. Podczas tegorocznej imprezy na PGE Narodowym czeka na nas wiele niesamowitych pokazów i eksperymentów.

Sprawdzicie, jak wyglądają nogi owadów i bakterii. Zajrzycie do menu dla rozwielitek i spróbujecie wczuć się w szympansy. Przekonacie się, że bańki mydlane można odbijać paletką do tenisa stołowego, a ciepło da się zobaczyć. Przemierzycie kilka labiryntów, zbudujecie maszynę Goldberga i zbadacie własną kondycję. Dzięki specjalnemu symulatorowi, będziecie mogli wcielić się w dzidziusia w brzuchu mamy!

Dowiecie się, czym bawiły się japońskie dzieci kilkaset lat temu i poznacie tradycyjne gry z Wietnamu czy Filipin. Weźmiecie do rąk prawdziwe teatralne lalki i poznacie pracę listonosza w czasach Inków. Zasadzicie własny las w słoiku i przyjrzycie się wynalazkom polskich konstruktorów, takim jak egzoszkielet, cyberryba i robopszczoła.

Z pomocą technologii VR sprawdzimy, jak poruszał się Wszechświat chwilę po Wielkim Wybuchu. Przyjrzymy się powierzchni Ziemi i zobaczymy, jak przemieszczają się i zderzają ze sobą płyty tektoniczne. Dowiemy się, jaki kształt miały kiedyś kontynenty, w
jaki sposób się przemieszczały i jak przeobrażały na skutek tych wędrówek. Przeniesiemy się również na Czerwoną Planetę gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił za sterami marsjańskiego łazika.

Dowiemy się też więcej o sobie samych. Jak dokładnie funkcjonują nasze stawy? Czy ruch może wpływać na mowę i słuch? O tym jak działają serotonina i endorfina przekonamy się podczas sesji treningowej w wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom będziemy mogli zobaczyć ile zjawisk dookoła nas jest nieuchwytnych dla ludzkiego oka. Podczas Pikniku odwiedzimy wirtualnie Europejski Ośrodek Badań Jądrowych CERN. Sprawdzimy też jak wyglądają fale akustyczne i w jaki sposób się poruszają.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy – wśród nich znajdą się stanowiska Centrum Nauki Kopernik oraz Polskiego Radia, z których będą nadawane audycje „na żywo”. Będzie można
również spotkać i porozmawiać z wieloma radiowymi gwiazdami. W namiotach lub specjalnych stanowiskach zobaczymy niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

http://www.pikniknaukowy.pl/

Exit mobile version