☰ menu

20. Europejskie Dni Dziedzictwa | Quiz na temat dziedzictwa regionów etnograficznych – Toruń

sob.
08.09.2012

Przygotowując się do udziału w quizie warto poznać teksty zamieszczone na portalu www.nasze.kujawsko-pomorskie.pl w zakładkach Etnografia i Historia. Wypełnione formularze zgłoszeniowe chętni do udziału w zabawie mogą nadsyłać na adres edukacja@etnomuzeum.pl do 6 września.

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Do uczestnictwa w konkursie zaproszeni zostali także przedstawiciele lokalnych władz z regionu, artyści i dziennikarze.

Quiz w formie pisemnego testu wyboru odbędzie się w samo południe, 8 września, podczas obchodów 20 Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu quizu. Pozostali uczestnicy quizu otrzymają upominki w postaci darmowych wejściówek na wystawy i imprezy w Muzeum Etnograficznym w Toruniu do wykorzystania do końca roku 2012.

Na obchody 20. Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszają Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. W tym roku przebiegają one pod hasłem Tajemnice codzienności – niematerialne dziedzictwo kulturowe. Impreza plenerowa w Parku Etnograficznym odbędzie się w sobotę 8 września w godzinach od 11.00 do 17.00. W programie: koncerty kapel ludowych i widowiska obrzędowe, wspólne tradycyjne śpiewy i tańce, wyprawa śladami demonologii ludowej, pokazy rzemiosł, tajniki kuchni regionalnej, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej oraz rozstrzygnięcie konkursu Tajemnice rodzinnej szafy.