☰ menu

19. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

czw.
06.06.2013

 

19. Biennale Sztuki dla Dziecka, 2-8 czerwca 2013

SEANSE FILMOWE
Kino Pałacowe, CK Zamek
BILETY 5 zł

Animowane wiersze
od 8 lat

Na dużym ekranie ożyją wiersze, pochodzące z różnych stron świata, które były inspiracją do powstania najpiękniejszych filmów animowanych dla dzieci. Animacje przenoszą słowa bezpośrednio na obraz, traktują je symbolicznie lub swobodnie interpretują, starając się oddać charakter i nastrój wiersza.
2 czerwca, niedziela, godz.10.00
3 czerwca, poniedziałek, godz. 9.00 i 11.00
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00 i 11.00

Zrobię to sam

Po seansie dzieci zaproszone zostaną do zabawy, podczas której każdy z uczestników dokona samodzielnego przekładu krótkiego wiersza (haiku) na obraz.

po zakończeniu seansu
ZAPISY


Wspaniali Jubilaci
od 7 lat

Z okazji jubileuszu Biennale przypomniane zostaną najpiękniejsze filmy animowane nagrodzone na III Ogólnopolskim Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu w 1973 r. – I Biennale Sztuki dla Dziecka. Kolorowe koła, czarodziejskie trójkąty, czarna krowa w kropki bordo, Bolek i Lolek, to tylko niektórzy bohaterowie tych bajek, powstałych w złotym okresie polskiej animacji.

2 czerwca, niedziela, godz.12.00

 

Motyle
od 12 lat

Reżyseria: Janusz Nasfeter
Polska 1973, 79′

Dzięki filmowi sprzed 40 lat młodzi widzowie przeniosą się do czasu, w którym odbyło się I Biennale Sztuki dla Dziecka i jego uczestnicy oglądali Motyle również w Kinie Pałacowym, które dziś wygląda zupełnie inaczej. Przekonamy się, że mądra i poruszająca opowieść o wakacjach, dorastaniu i pierwszej miłości jest uniwersalna na tyle, by trafić także do współczesnej młodzieży.
Motyle otrzymały Grand Prix na III Ogólnopolskim Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w 1973 r., który odbył się w Poznaniu ramach I Biennale Sztuki dla Dziecka.

2 czerwca, niedziela, godz. 17.00

 

Bajki Pana Tuwima
8-12 lat

W Roku Juliana Tuwima warto zobaczyć ten unikalny zestaw krótkometrażowych filmów animowanych, w którym znalazły się obrazy stworzone do znanych wierszy poety, pisanych dla dzieci. Niektóre z nich to: Pan Maluśkiewicz i wieloryb w reż. Wacława Wajsera (1958 r.), Lokomotywa w reż. Lechosława Marszałka (1957) oraz Cuda i dziwy w reż. Macieja Ćwieka (1988). Słowa mistrza w pięknej oprawie plastycznej bawią także dziś!

5 czerwca, środa, godz. 9.00

Sekret Eleonory
od 6 lat

Reżyseria. Dominique Monfery
Francja, Włochy 2009, 76′

Samodzielne wkroczenie do świata słów i książek jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka, również małego Nataniela, bohatera filmu, dla którego samo opanowanie umiejętności czytania jest dużym wyzwaniem. Gdy niespodziewanie zostaje spadkobiercą magicznej biblioteki, znajomość liter okazuje się niezbędna, by ocalić mieszkających w niej bohaterów najsłynniejszych bajek i baśni. Niebanalna i ujmująca opowieść o tym, co w książkach najpiękniejsze.

6 czerwca, czwartek, godz. 9.00

Sekret księgi z Kells
od 10 lat

Reżyseria: Tomm Moore, Nora Twomey
Irlandia, Belgia, Francja 2009, 75′

O sile pisma i ilustracji, a także o przyjaźni i odpowiedzialności, opowiada emocjonujący i pełen przygód „Sekret księgi z Kells". Przepiękny graficznie, wielokrotnie nagradzany film pokazuje, jak słowa spisane na papierze stają się inspiracją do odkrywania i poznawania świata.

6 czerwca, czwartek, godz. 11.00

 

 

 

Exit mobile version