☰ menu

19. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

pt.-sob.
07.06-08.06.2013

 

19. Biennale Sztuki dla Dziecka, 2-8 czerwca 2013

OPOWIADACZE HISTORII
w Parku Wilsona

ZAPRASZAM DO ŚWIATA BAJEK!
Michał Malinowski, założyciel Muzeum Bajek w Konstancinie-Jeziornej

Bajki Czekoladowego Jeziora
5-7 lat

Michał Malinowski rozbudzi apetyt dzieci na bajkową podróż do krainy Czekoladowego Jeziora. Można w niej pysznie marzyć, rozwijając przy tym wyobraźnię i kreatywność dzieci.

3 czerwca, poniedziałek, godz. 9.00
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00
5 czerwca, środa, godz. 11.00
ZAPISY

Drzewo Bajkowych Słów
8-12 lat

Odkrywanie mądrości drzemiących w tradycyjnych opowieściach hinduskich i afrykańskich będzie możliwe dzięki Michałowi Malinowskiemu, który zabierze widzów w intrygującą podróż. Dobro i zło będą podczas niej toczyć zażartą walkę o serce człowieka, najodważniejszy wojownik odeprze atak smoków i potworów, a zwierzęta pozostaną wierne swej naturze.

3 czerwca, poniedziałek, godz. 12.00
4 czerwca, wtorek, godz.12.00
ZAPISY

5 czerwca, środa, godz. 17.00 WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)

 

Tworzenie słowem
5-12 lat

Warsztaty prowadzone przez Michała Malinowskiego dotyczą pracy nad strukturą, treścią i przekazem opowiadanej historii. Uczestnicy dowiedzą się, jak ważne jest wykorzystanie gestu, głosu, postawy ciała, kontakt ze słuchaczem i odniesienie do przestrzeni, w której się opowiada.

Warsztaty po przedstawieniach – Bajki Czekoladowego Jeziora i Drzewo Bajkowych Słów wyłącznie dla grup zgłoszonych wcześniej.
ZAPISY

5 czerwca, środa godz. 17.00 – WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)


Klocki MuBaBaO
zabawa towarzysząca
od 4 lat

Klocki MuBaBaO to pomysł na twórczą zabawę edukacyjną. Konstruowanie nowych obiektów i kształtów niesie nieodpartą chęć nazywania i poszukiwania odniesienia w słowie. Pasja tworzenia, szukanie kreatywnych rozwiązań i radość w budowaniu z klocków mogą być działaniem rozwijającym wyobraźnię dzieci i towarzyszących im dorosłych. Z trzech klocków można zbudować małą wieżę, z dwudziestu niewielki domek, z tysiąca – ważne słowo. A co można zbudować z miliona klocków? I jak to nazwać?

2-8 czerwca, niedziela – sobota, godz. 10.00-18.00
WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)


"STUDNIA O" PREZENTUJE

Jak mama została Indianką
7-11 lat

Beata Frankowska opowie o tym, jak mały chłopiec Ulf zostaje Indianinem i wyzwala swoją mamę od codziennych obowiązków. W historię, inspirowaną książką Ulfa Starka „Jak mama została Indianką", wplecione są oryginalne opowieści indiańskie: skąd się wziął ogień na świecie i dlaczego robaczek świętojański świeci w ciemności. Rytmy i pieśni indiańskie towarzyszące opowieści zachęcą do wspólnego śpiewania, klaskania i tańca.

7 czerwca, piątek, godz.9.00, ZAPISY
godz.17.30, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)
8 czerwca, sobota, godz. 11.00, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)

Jabłonka
4-7 lat

Małgorzata Litwinowicz-Droździel, artystka Studni O., odwoła się do sceny znanej z malarstwa – ludzi tańczących wokół drzewa rosnącego pośrodku ogrodu. Sięgnie po opowieści i pieśni z różnych tradycji – litewskiej, polskiej i ukraińskiej, by znaleźć się ponownie w tym kręgu. Opowie przedszkolakom, o czym szumi tam drzewko srebrne, gadająca lipka, co tam śpiewa sołodeńka jabłoneczka, co mówi jaworowa świstawka.

7 czerwca, piątek, godz. 9.00, ZAPISY

Pan Kaddu i inne historie
7-15 lat

Historie zaprezentowane zostaną przez charyzmatycznego opowiadacza historii Tuupa (Godfreya Duncana, Gujana/Wielka Brytania), poetę-improwizatora i wokalistę legendarnego zespołu Transglobal Underground. Symultanicznego tłumaczenia na żywo, na język polski, podejmą się członkowie Grupy Studnia O.

7 czerwca, piątek, godz.12.00, ZAPISY
godz. 17.30, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)
8 czerwca, sobota, godz. 14.00, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)

Opowieści z krainy kwantów
12-15 lat

Opowieści zainspirowane odkryciami współczesnej fizyki przedstawi Jarosław Kaczmarek. W swoich historiach, nawiązujących do poetyki „Bajek robotów" Stanisława Lema, zada zaskakujące pytania: czy możemy odwrócić strzałkę czasu i co z tego wyniknie, czy to entropia jest winna temu, że w pokoju mamy bałagan, czy możliwe jest bycie w dwóch miejscach jednocześnie?… i spróbuje znaleźć na nie odpowiedzi.

7 czerwca, piątek, godz.12.00, ZAPISY
godz.17.30, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)
8 czerwca, sobota, godz. 14.00, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)

Orientalny dywan bajek
4-7 lat

Agnieszka Ayşen Kaim przywoła orientalną konwencję zbioru krótkich historyjek, w których przewodnim motywem będzie różnie rozumiana droga do szczęścia. Opowiastki te zamkną się w szkatułkowej strukturze bajki w bajce.

8 czerwca, sobota, godz. 11.00, WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)

Wielki finał Studni O.

Tuup i 1000 pomyłek Hodży Nassreddina
b/o

Grupa opowiadaczy zaprosi uczestników do aktywnego udziału w widowisku, będącym wielogłosowym jarmarkiem opowieści o Hodży Nassreddinie – mądrym głupcu, głupim mędrcu. Opowieści przewrotne i dowcipne, oparte na paradoksie, inteligentne i zabawne. Spotkanie kultur, języków, pojedynek na historie.

8 czerwca, sobota, godz. 17.30
WSTĘP WOLNY

 

Exit mobile version