☰ menu

10×10 HITY DADY warsztaty dla dzieci w Gliwicach

pon.
08.11.2010

Zapraszamy na cykl najbardziej popularnych warsztatów

proponowanych przez DADA Warsztat Dziecięcej Twórczości. Przez 10 tygodni z 10 dzieci będziemy wycinać, kleić, projektować, gotować i bawić się na różnych warsztatach twórczych.

STARTUJEMY 8.11.10 (PONIEDZIAŁEK) 17.30-19.00, karnet cena: 250zł

Plan:

1. 08.11.10 STAR WARS, CZYLI JAK ZBUDOWAC X-OWCA WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE
Warsztaty dla wszystkich miłośników rycerzy Jedi, Mistrza Yody i Dartha Vadera. Zbudujemy statki kosmiczne, by obronić siły REPUBLIKI, będzie czas na stoczenie mini bitwy w kosmosie i oczywiście na chwile zabawy.

2. 15.11.10 LIZAKI WARSZTATY KULINARNE
Co dzieje sie z cukrem w gorącej herbacie? Czy cukier można zamienić w chmurę? Pobawimy sie w smakowite zagadki, zasłodzimy się własnoręcznie zrobionymi lizakami oraz stworzymy cukierkowce.

3. 22.11.10 ŚWINKI WARSZTATY PLASTYCZNE
Co to jest mennica? Jak powstają pieniądze? I dlaczego dorośli ciągle narzekają na ich brak? Własnoręcznie zrobimy świnkę skarbonkę-podstawowy atrybut małego przedsiębiorcy.

4. 29.11.10 BIZUTERIA Z KLOCKÓW LEGO WARSZTATY DESIGNU
Ile klocków lego potrzeba by okrążyć nimi Ziemie? Jaka jest najwyższa klockowa wieża? Tym razem nie zbudujemy zamków, domków, samochodów, statków kosmicznych z waszych ulubionych klocków, tylko pobawimy się w projektantów biżuterii…Powstaną LEGO broszki, kolczyki, bransoletki, breloczki.

5. 13.12.10 CHOINKA WARSZTATY RZEZBIARSKIE
Co to jest glina? W jakiej temperaturze sie ja wypala? Jak połączyć szkło z gliną? Tym razem powstaną piękne ręcznie robione ceramiczne ozdoby świąteczne.

6. 20.12.10 FILCOWANIE
Co to są merynosy hiszpańskie? Jak sie robi filc? Zimowe warsztaty na których powstaną mięciutkie, kolorowe filcowe niespodzianki. kania.

7. 03.01.11 PTASZKI WARSZTATY RZEZBIARSKIE
Do czego służy gips? Dlaczego robi sie ciepły gdy pomieszamy go z woda? Przy pomocy tajemniczej formy wyczarujemy ptaszki z gipsu.

8. 10.01.11 WYPASIONE KRÓWKI WARSZTATY KULINARNE
Ulubione zajęcia wszystkich łasuchów. Przygotujemy pyszne krówki ciągutki i piękne kolorowe krasule.

9. 31.01.11 KONIK WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE
Jak ze skarpetki taty, wełny, patyka i paru innych drobiazgów zrobić świetną zabawkę do BRYKANIA?

10. 07.02.11 MIASTO WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE
W oparciu o zdjęcia największych i najciekawszych miast świata zbudujemy makietę współczesnego miasta. Zaplanujemy ulice, place, parki, pomniki, wzniesiemy drapacze chmur i wieże kościelne. Stworzymy miasto przyjazne i kolorowe. Dowiemy się kim jest architekt, a kim urbanista.