☰ menu

10 urodziny Wyspy Skarbów

pt.
27.06.2014

W programie:

warsztaty, wystawa, prezentacja multimedialna, koncert, relaks i smaczny poczęstunek.

14:00 – 18:00 – warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych

18:15 – występ baletnic w wieku 4-8 lat (instruktor: Magdalena Kotlarz)

18:30 – POWITANIE

wystawy: prezentacja dzieł „Artystów z Wyspy", wystawa niepowtarzalnych prac, powstałych podczas zajęć z ceramiki (instruktor: Krystyna Andrzejewska – Marek), oraz wielka wystawa małych artystów (instruktor: Paulina Llera Arias)

pokaz multimedialny – „10 lat Wyspy Skarbów"

19:15 – koncert gitary klasycznej Katarzyna Szamow; w repertuarze:

1. tradycyjna melodia hiszpańska – Malaguena
2. tradycyjna melodia hiszpańska – Farruca
3. Norbert Kraft – Ancient Drums
4. Nikita Koshkin – Suita "Zabawki księcia" (cz. I Książę grymasi, cz. VI Wielka parada lalek)
5. Roland Dyens – Libra sonatine (cz. I India, cz. II Largo, cz. III Fuoco)

20:00 – koncert zespołu Julia Vikman Band (przeboje muzyki lat 70 i 80-tych)

Wstęp wolny.

Wystawa do 9 lipca 2014.

Julia Vikman – Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyła muzyki. Po wydaniu płyty „Dreams of Necton" z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertuje na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Julia Vikman Band to zespół w międzynarodowym składzie z siedzibą w Trójmieście, założony w 2005 roku z inicjatywy Julii Vikman. W swoim repertuarze posiada jazz, coctailmusic, taneczne hity z lat 70-tych, 80-tych oraz przeboje muzyki rosyjskiej. Już w roku 2008 wydał nagraną w Studio Radia Gdańsk płytę p.t. "Podmoskiewskie Wieczory", w nagraniu, której wzięli udział muzycy z polskiej sceny jazzowej m.in. Emil Kowalski, Janusz Mackiewicz. Na swoim koncie mają występy na Zamku Królewskim (Warszawa), International Theater Frankfurt, Grand Hotel (Sopot, Kraków) oraz imprezach plenerowych na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Moscow City Ballet, Chórem Aleksandrowa i innymi.

Katarzyna Szamow – Gitarzystka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej zainteresowania muzyczne koncentrują się na muzyce posiadającej wpływy orientu, muzyce minimalistycznej oraz programowej. Z zamiłowaniem wykonuje utwory, które zawierają nowe, niespotykane efekty gitarowe. Pedagog; szczególną wagę w nauczaniu przykłada do tego, by uczniowie czerpali jak najwięcej radości z gry na instrumencie. W trakcie lekcji stara się pobudzać wrażliwość muzyczną dzieci i ich indywidualizm. Duży nacisk stawia na wygodę oraz prawidłową posturę ciała w trakcie gry na gitarze.

Krystyna Andrzejewska – Marek – studiowała rzeźbę w latach 1973 – 1978 w gdańskiej PWSSP, wybrała specjalizację w dziedzinie ceramiki artystycznej. W 1979 roku w wyniku konkursu została przyjęta do Pracowni Ceramiki Artystycznej PWSSP w Gdańsku w charakterze asystentki. Współpracowała z prof. Henrykiem Lulą w latach 1979 – 1986 i 1993 – 2001. W 1986 roku otrzymała propozycję poprowadzenia Manufaktury Ceramiki Artystycznej w Nieborowie, w Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Po powrocie do Trójmiasta w 1993 roku ponownie związała się z Pracownią Ceramiki ASP w Gdańsku, gdzie działała do 2013 roku.

Swoją twórczość nierozerwalnie łączy z dyscypliną ceramiki artystycznej, wzbogacając ją o fotografie, alternatywne metody wypalania ceramiki oraz warsztaty. Brała udział w wielu wystawach, plenerach, sympozjach i konferencjach w kraju i za granicą.

Magdalena Kotlarz – Solistka zespołu baletowego Opery Bałtyckiej, absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku, laureatka nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Baletowych. Odtwórczyni główniej roli w spektaklu "… z nieba". Prowadzi zajęcia w trójmiejskich przedszkolach.

Exit mobile version