☰ menu

Patryk

Historia imienia

Tak miał na imię św. Patryk, apostoł Irlandii.

Został on jako młodzieniec porwany przez irlandzkich piratów, a wróciwszy z niewoli udał się sam na Zieloną Wyspę i nawrócił na chrześcijaństwo zamieszkujących tę krainę Celtów. Do dziś jego dzień, 17 marca, jest świętem wszystkich rozproszonych po świecie Irlandczyków.

Znaczenie imienia Patryk

Patryk, czasami znany w wersji Patrycy, to po łacinie patricius. Słowo to oznaczało patrycjusza, czyli członka arystokratycznego rodu, mającego prawo zasiadać w rzymskim senacie. Później stało się imieniem.

Numerologia imienia Patryk

Liczba imienia Patryk równa się DZIEWIĘĆ. Dziewiątka w imieniu każe przekraczać granice i szukać miejsc nieznanych, „białych plam” na mapie. I rzeczywiście kariera św. Patryka rozpoczęła się od podróży za morze.

Jaki jest Patryk?

Do dziś Patrykom pozostało zamiłowanie do życia na pograniczach, nie tylko w sensie pogranicza krajów i kultur, ale także pogranicza tego, co znane i nieznane. Patrykowie są przeznaczeni na podróżników i badaczy odkrywających nieznane obszary wiedzy. Zwykle imię to wskazuje na duży umysłowy potencjał, zdolności do nauk ścisłych i języków obcych. Dziewiątka jest także liczbą mistrzostwa, co sprawia, że Patrykowie w tym, co robią, są perfekcjonistami, cenią sobie doskonałość i profesjonalizm i bardziej niż inni cierpią, jeżeli popełnią jakieś błędy. Imię Patryk, w większym stopniu niż inne imiona dziewiątki, uwrażliwia na tradycję, daje silne związki z rodziną i sprawia, że w swoich zainteresowaniach i karierze zawodowej młodzi ludzie idą śladem swoich ojców.

Znak zodiaku imienia Patryk

Patryk to imię przede wszystkim dla dwóch sąsiadujących ze sobą znaków: Ryb i Wodnika, jak również dla znaków podlegających Merkuremu, czyli dla Panny i Bliźniąt. Również ze względu na siłę rodzinnych związków odpowiednie jest dla Raka. Z pozostałych znaków bardziej jest wskazane dla Wagi, Strzelca i Koziorożca, mniej zaś dla Barana, Byka, Lwa i Skorpiona.

Gwiazdy które dały synowi na imię Patryk

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Exit mobile version