☰ menu

Adrian

Historia imienia

Imię to ma iście cesarski rodowód. Znaczy „z miasta Hadria” – to italskie miasto leżało nad Adriatykiem

; nazwa tego morza również pochodzi od Hadrii. Imię to w postaci Hadrian nosił jeden z rzymskich cesarzy (jeden z najbardziej zasłużonych), a także sześciu papieży. Święty Adrian był patronem żołnierzy i kowali.

Znaczenie imienia Adrian

Adrian – mieszkaniec miasta Hadria.

Numerologia imienia Adrian

Zgodnie z liczbą imienia – PIĄTKĄ – a także w zgodzie z jego cesarską historią, imię Adrian najlepiej współgra z mężczyznami śmiałymi, obdarzonymi duchem zdobywców i takimi, którzy nie przejmują się większością pospolitych kłopotów.

Jaki jest Adrian?

Adrianowie – niezależnie od swojego wzrostu – przewyższają innych o głowę, widzą dalej i kreślą sobie szersze od innych plany. Jest też w tym imieniu zawarta pewna niecierpliwość, która domaga się szybkich sukcesów, popularności, bycia w centrum uwagi. Ale z drugiej strony Adrianowie nie są egoistami i wiele z tego, co robią, czynią w imię jakiejś wyższej, ogólnej idei. Kiedy trzeba, nie wahają się przed ryzykiem i przed wyprawami w nieznane. Muszą mieć życie pełne barwnych przygód – inaczej nie będą się czuli sobą. Jest jedno niebezpieczeństwo związane z nadaniem tego imienia – otóż Adrianowie, nawet w bardzo młodym wieku, mają własne zdanie i niechętnie poddają się opiece swoich mam. Przeciwnie – łatwo im przychodzi owinąć sobie rodziców wokół palca. W starszym wieku podobnie swobodnie mogą traktować wszelkie autorytety.

Znak zodiaku imienia Adrian

Imię Adrian ma najwięcej wspólnego ze znakiem Strzelca i dla tego znaku jest najbardziej odpowiednie, a także dla pokrewnych im Lwów, Baranów, Skorpionów (u których jednak może rozbudzać żądzę władzy…) i niektórych Wodników oraz Bliźniąt. Ponieważ wybór imion jest duży, inne znaki zasługują na imiona bardziej zharmonizowane z ich charakterem. Szczególnie nie jest to odpowiednie imię dla statecznych i rozważnych Raków oraz Panien.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Exit mobile version