Dziecięca garderoba stale musi być uzupełniania i wymieniana, co wiąże się z koniecznością częstych zakupów. Jak wybrać ubranka dla twojej pociechy i na jakie czynniki zwrócić uwagę, podejmując ostateczną decyzję?
Najlepsze ubranka dla dzieci – jak je wybrać?
Na wstępie warto zaznaczyć, że w zasadzie nie istnieje coś takiego, jak obiektywnie najlepsze ubranka dla wszystkich dzieci. Wynika to z prostego elementu, otóż każdy maluch czy nastolatek może czuć się dobrze w czymś zupełnie innym. I to m.in. z tego powodu masz tak duże pole wyboru w kategorii ubrań dla dzieci. Przeglądając dostępne produkty, takie jak choćby buty dla malucha, ubranka do chrztu, body niemowlęce czy szlafrok dziecięcy, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów, które pozwolą ci dokonać optymalnego wyboru. Chodzi tu oczywiście o takie czynniki jak płeć, wiek, wzrost i waga dziecka, a także przeznaczenie danej odzieży, jej wykonanie czy wreszcie zainteresowania malucha. Dlatego również oferowane ubranka są podzielone według płci, wieku lub wzrostu, a także okazji, na które można je wykorzystać. Przecież wspomniane wcześniej ubranka do chrztu raczej nie sprawdzą się przy codziennym użytkowaniu przez niemowlaka.
Ubranka dla dzieci – jakie są i co musisz o nich wiedzieć?
Jak już słusznie wspomniano, w garderobie dziecięcej najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się w niej dobrze. Ubranka nie mogą uwierać, krępować ruchów czy w żadnym wypadku uczulać. Szczególnie istotne jest to w przypadku maluchów i niemowląt, to one są przecież najwrażliwsze. Pamiętaj też, że tak małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubranek, więc nawet kupując odrobinę większe, nie unikniesz częstej wymiany garderoby. Z tego też powodu lepiej nie gromadzić zbyt dużej liczby ubranek za jednym razem, a raczej stopniowo uzupełniać braki. U niemowląt doskonale sprawdzają się rozpinane śpioszki, body i pajace. Ułatwiają one ubranie maluszka, co pozwala rodzicom zaoszczędzić niezwykle cenny czas. Do wyboru jest też bardzo bogata paleta wzorów i kolorów.
Przy okazji małych dzieci szczególną uwagę należy przywiązać do bielizny, skarpetek i czapeczek. Majteczki podtrzymują pieluszkę, a w kolejnych latach chronią części intymne (np. przed otarciami) i wchłaniają wilgoć. Skarpetki i czapki zabezpieczają natomiast przed zimnem, a te ostatnie latem także przed słońcem. Wszystkie te elementy zwykle są barwne i mają motywy zwierzęce lub bajkowe, dzięki czemu sprawiają radość maluchowi już podczas noszenia. Odnośnie do małych dzieci bardzo istotne jest też uważne kupowanie ubrań zimowych, których głównym zadaniem jest ochrona przed niskimi temperaturami.
Im dziecko staje się starsze, tym szerszy wybór garderoby masz przed sobą. Pojawiają się wszelkiego rodzaju sukienki, spódniczki, rajstopki, sweterki, rozmaite spodnie, koszulki – można tak wymieniać właściwie w nieskończoność. Wraz z rosnącą liczbą możliwości zmianie ulega także jeszcze jeden z czynników. Otóż nieco starsze dzieci nabywają swój własny gust, co jest już bardzo wyraźne np. u nastolatków. Dlatego mogą pojawić się problemy związane z tym, że twoje dziecko nie będzie chciało nosić wybranej przez ciebie kurtki czy sukienki. Z czasem coraz mniej pożądane są też ubrania dla dzieci z barwnymi motywami z bajek, ze zwierzątkami itp. Zamiast tego pojawiają się np. napisy, superbohaterowie czy wiele innych. Dziecko po prostu dorasta, co następuje znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.
Nieco odrębną kategorią ubrań dla dzieci są buty dla malucha. Obuwie także znacząco zmienia się z wiekiem twojej pociechy. Początkowo są to mięciutkie półbuty czy nawet grube skarpetki, nastolatkowie mogą jednak chcieć już chodzić nawet na butach z niewielkim obcasem czy modnych butach sportowych. Zaleca się też, aby kupować obuwie z zapasem nie większym niż jeden rozmiar, a w przypadku maluchów uczących się chodzić, powinien być on jeszcze mniejszy. Zbyt duże buty utrudniają chodzenie i mogą powodować pojawienie się wad chodu, stóp czy kolan.
Jak zatem widać, wybierając ubranka dla dzieci, musisz wziąć pod uwagę wiele elementów, z pewnością jednak bez trudu poradzisz sobie z tym zadaniem. Pamiętaj też, by uzupełniając garderobę starszych dzieci, wziąć pod uwagę ich zdanie i opinię. W ten sposób unikniesz konieczności zwrotu ubrań, w których twoja pociecha po prostu nie chce chodzić.
Artykuł sponsorowany