– Dzieci na bullerbynowych koloniach nie wykonują zadań, które wymyślają im kreatywni dorośli – mówi Teresa Jaskulska-Gil, dziennikarka, mama 13-letniej Martynki, która brała udział w Wiosce Bullerbyn 2010: – Wioski Bullerbyn to nie kolejne zajęcia pozalekcyjne do odhaczenia w planie wychowawczym. Tutaj, a więc w lesie, indiańskim namiocie, drewnianej chatce, domku na drzewie, na łące, na polanie nie chodzi o to, by dzieci były non stop zaganiane. Dlaczego? Bo są zaganiane przez cały rok szkolny. Na Bullerbyn mają przede wszystkim odpocząć. Jak? Tak jak lubią najbardziej, a więc sprawdzając, badając, eksplorując, doświadczając…
Tym dzieciom, które wyjeżdżają po raz pierwszy zapewniamy nocleg w domkach, a starszym w fantastycznych namiotach tipi. Kadra mieszka razem z dziećmi (jeden wychowawca opiekuje się sześciorgiem dzieci) i w każdej chwili im towarzyszy. Dzieci poznają uroki wsi, karmią zwierzęta, poznają bliżej przyrodę i świetnie się bawią. Dla zainteresowanych mamy grupę jeździecką, a dla wszystkich dzieci przewidujemy zajęcia oswajające z końmi.
Fundacja przywiązuje olbrzymią wagę do tego, by każdy wychowawca został odpowiednio przygotowany do pracy z dziećmi i rodzicami. Certyfikat Wychowawcy Bullerbyn to wizytówka świadcząca o tym, że opiekun potrafi troszczyć się o dziecko w grupie w porozumieniu z rodzicem.
Podczas turnusów proponujemy weekendowe warsztaty dla rodziców wspierające rodziny m.in. w radzeniu sobie z pierwszą wakacyjną rozłąką.
Terminy Wiosek Bullerbyn: VII WB 26.06 – 09.07 VIII WB 10.07 – 23.07 IX WB 24.07 – 06.08
Warunki:
– nocleg w domkach sześcioosobowych z łazienkami
– nocleg w namiotach tipi, gdzie ustawione są normalne łóżka; namioty wyposażone są w drewnianą podłogę i wygodne hermetyczne skrzynie na ubrania, w których łatwo utrzymać porządek
– dla każdego podobozu osobny stacjonarny kompleks sanitarny
– ceny i informacje o promocjach znajdą Państwo na stronie www.bullerbyn.org.pl
– wyżywienie zapewnia specjalizująca się w żywieniu dzieci firma kateringowa „Mniam mniam"
– na miejscu lekarz i pielęgniarka
Wśród atrakcji między innymi:
– zajęcia w stajni i terenie pod opieka hipoterapeutów
– mini zoo – opieka nad zwierzętami (lama, osioł, kuc, owce, kozy, króliki, świnki afrykańskie, kury, pawie)
– warsztaty bębniarskie
– zabawy w naturze
– nocleg na sianie
– błotne konstrukcje
– dla starszych dzieci planujemy dwudniową wyprawę w samodzielność
– łowienie ryb
– zajęcia kuchenne: wyrób masła i przygotowanie wypieków
– basen stacjonarny z filtrowaną wodą
– trampoliny,
– wiele innych
Od maja ruszają spotkania adaptacyjne przyszłych bullerbynowiczów – rodziców i dzieci, które pozwalają zorientować się, czy ich dziecko jest gotowe do wyjazdu i w jakiej grupie powinno się znaleźć. Dzieci mają szansę wcześniej się poznać – w ten sposób minimalizujemy stres dziecka związany z wyjazdem.
Więcej informacji na stronie Fundacji Bullerbyn,
Zapraszam serdecznie,
Marianna Kłosińska, Prezeska Fundacji Bullerbyn i mama trójki dzieci
Wojciech Eichelberger, znany psychoterapeuta:
– Miałem okazję obserwować prace obozu Bullerbyn w 2010 r. Z pełnym przekonaniem rekomenduję Fundację Bullerbyn jako organizację w pełni kompetentną w budowaniu właściwego środowiska wychowawczego dzieci i młodzieży. Bardzo wysoko oceniam pracę i przygotowanie wychowawców, a największą wartość tego obozu dostrzegam w programie i atmosferze.
Małgorzata Corvalan, mama dzieci w wieku 9 i 10 lat, które uczestniczyły w obozie Bullerbyn:
– Chciałabym rekomendować Fundację Bullerbyn jako najlepszego organizatora czasu wolnego dla dzieci w tym kraju. Dzieci uczą się samodzielności, inicjatywy, kreatywności, współpracy z innymi, pracy w grupach, prowadzenia własnych projektów. A to są cechy, które w późniejszym życiu będą najważniejsze.
Polecamy również Jak dzieci bawią się w Bullerbyn? oraz Wakacje w polskiej Wiosce Bullerbyn