☰ menu

Seminarium ADHD – nadpobudliwość psychoruchowa.

Seminarium-ADHD-8211-nadpobudliwość-psychoruchowa
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Znacznie częściej dotyczy chłopców niż dziewczynek. Przyczyny nadpobudliwości są upatrywane w dziedziczeniu genetycznym, w uszkodzeniu układu nerwowego, w niewłaściwym oddziaływaniu społeczno-wychowawczym. Wzmożone pobudzenie ruchowe to niepokój ruchowy, przejawiający się w nieustannym kręceniu się, zmianach pozycji ciała, ciągłym manipulowaniu wokół własnej osoby.

Impulsywność


Impulsywność to niemożność powstrzymania się przed działaniem i „odczekania” do momentu, kiedy wykonanie czynności będzie łatwiejsze lub akceptowane przez otoczenie (drażliwość, agresywność, płaczliwość, lękliwość, mała wytrwałość, zniechęcenie w sytuacjach trudnych, mała odporność na niepowodzenia).

Trudność w koncentracji
Zaburzenia uwagi to trudność w koncentracji, mała trwałość uwagi, szybka męczliwość. W postępowaniu z dzieckiem nadpobudliwym należy przestrzegać pewnych reguł, którymi są i akceptacja przejawów nadpobudliwości, która nie jest wynikiem jego złej woli. Nie należy karać jej przejawów lecz otaczać dziecko atmosferą ciepła emocjonalnego, bezpieczeństwa, spokoju, życzliwości.

Nawet niewielkie poprawy w postępowaniu wzmacniać nagrodami. Konsekwentnie egzekwować przestrzegania określonych norm i ustaleń. Ukierunkować jego działalność na właściwe cele, które należy stawiać na miarę możliwości dziecka.

Zapraszamy na seminarium:

Wrocław – 23 luty

Poznań – 23 marzec

Katowice – 5 kwiecień

Szczecin

Toruń

Cel seminarium
Nie będzie to spotkanie naukowe. Podczas seminarium chcemy Państwu przedstawić praktyczne podejście do zagadnienia. Bardzo przystępny język prowadzenia seminarium, specjaliści praktycy podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami. Chcemy przede wszystkim podzielić się z Państwem doświadczeniami, wiedzą po to aby Państwa praca była jeszcze bardziej efektywna i dała bardzo dobre wyniki.

Koordynator:
Katarzyna Michałkiewicz
Kontakt:
tel.: (022) 678 61 15
mail: k.michalkiewicz(at)kkgroup.pl

 

 

Exit mobile version