☰ menu

Pomysł na prezent – Kieszonkowiec matematyczny

Kieszonkowiec matematyczny
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Wśród nowości Wydawnictwa Edgard pojawiła się nowa, oryginalna seria – KIESZONKOWCE. Są to gry karciane, które zgodnie z hasłem nauka przez zabawę, pomagają w nauce matematyki (ach, te ułamki!) i logiki. Z Kieszonkowcami jest wesoło, rozrywkowo i mądrze – to świetny pomysł na wspólne rodzinne granie!

Kieszonkowiec matematyczny Na 200%

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki.

Kieszonkowiec matematyczny Na 200% to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków i procentów dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 11. roku życia.

Efekt uboczny grania: opanujesz ułamki, procenty i zabłyśniesz na matmie.

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 11+

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki.

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 10. roku życia.

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 10+
Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady różnych wariantów rozrywki. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

Do współpracy przy Kieszonkowcach matematycznych zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy – Na 200% i Trzecią połowę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowców zajęły się: Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i Anna Grabek – pedagog, matematyczka.

Kieszonkowiec logiczny Dzika logika (12+)

Zagadki i łamigłówki

Pewien gospodarz hoduje zwierzęta. Ma tylko krowy i gęsi, ale nie może doliczyć się swojej menażerii. Gdy liczy głowy, wychodzi 20 zwierzaków, gdy liczy nogi – 50. Ile w takim razie jest krów w gospodarstwie?

Kieszonkowiec logiczny Dzika logika to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów zabaw logicznych i miłośników główkowania. 54 podchwytliwe i wciągające zagadki logiczne o różnym stopniu trudności uczą myślenia logicznego i wyciągania wniosków, ćwiczą koncentrację, a przede wszystkim zapewniają świetną zabawę!

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek to wspaniała rozrywka zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Zadania można rozwiązywać samodzielnie lub ze znajomymi, wówczas wspólna zabawa będzie wymagać nie tylko lotnego umysłu, lecz także bystrego oka i refleksu!

Dziką logikę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowca zajęła się GRUPA Mimów.

Wytęż mózg i zostań dzikim mistrzem intelektu!

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 12+

Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, czy w szkole. Kieszonkowiec to wyjątkowa gra dla całej rodziny.

Nasza opinia

Szczerze przyznam, że gry zainteresowały mnie nie tylko pod kątem moich dzieciaków, ale głównie jako matematyka. I  nie zawiodłam się. Bowiem, co jak co, ale ułamki to często bolączka uczniów szkoły podstawowej i trochę trwa zanim „ogarną” temat. Zatem, jak inaczej podejść do nauki tego zagadnienia? Sposobem!

I taki właśnie był zamysł twórców tych – teoretycznie prostych, o jasnych zasadach – gier karcianych. Lecz udało im się połączyć przyjemne z pożytecznym, bo dzieci bardzo chętnie sięgają po Kieszonkowce. Napięcie, rywalizacja, określony czas, akcja-reakcja powodują, że gracze nie zwracają uwagi na fakt, że mają do czynienia z MATEMATYKĄ czy LOGIKĄ, lecz po prostu chcą się dobrze bawić! Polecam!

 

Monika Konieczny, Miasto Dzieci.pl

Exit mobile version