☰ menu

Maja i jej świat. Ciekawość. Recenzja

Maja i jej świat. Ciekawość
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Maja jest zafascynowana innością swojej koleżanki. Poznaje obyczaje panujące w kraju Findy, styl ubioru czy kuchnię. Afryka wzbudza w niej ciekawość. Sama pragnie więc dowiedzieć się czegoś więcej o kraju swojej przyjaciółki.

Wybiera się do biblioteki, gdzie studiuje książki o nieznanym kontynencie. Dowiaduje się, jakie zwierzęta zamieszkują ową krainę, jak zróżnicowana jest tam roślinność, a wszystko przepełnione jest zielenią w różnych jej odcieniach.

Interesująca książka, która przybliża czytelnikowi kulturę afrykańską i pokazuje, jak wiele jesteśmy w stanie się dowiedzieć, gdy coś wzbudza w nas ciekawość. Dominującym kolorem – podobnie jak w afrykańskim kraju – jest kolor zielony. Na końcu książki znajdziemy poradnik, jak stworzyć samemu Awale afrykańską grę oraz instrukcję, jak w nią grać. Autorka przygotowała również inne ćwiczenia dla czytelnika m.in. zachęca aby wybrać się do biblioteki i poszukać wiadomości na temat Afryki. Pokazuje, z jakich źródeł można skorzystać i gdzie szukać takich informacji.

Kolejnym zadaniem jest stworzenie afrykańskiej maski – tu dowiemy się, dlaczego maski odgrywają tak ważną rolę w afrykańskiej kulturze oraz jak taką maskę wykonać i co będziemy do tego potrzebować.

Na samym końcu rodzic znajdzie również coś dla siebie – informację o tym, jak istotna w życiu dziecka jest nauka, inteligencja i wiedza. Jest to zachęta do tego, by rodzice próbowali wzbudzać w dziecku ciekawość świata i chęć nauki.

Pozycja ciekawa i nieco inna od wielu obecnych na rynku. Pomaga w pracy z dzieckiem i może być początkiem do rozmów na temat innych kultur, zachętą do poznawania nowych informacji o świecie. Do tego grafika i kolorystyka zapraszają do współpracy. Serdecznie polecam tę książkę.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Maja i jej świat. Ciekawość
Napisała: Anna Obiols
Zilustrował: Joan Subirana
Stron:  36
Oprawa: twarda
Dla kogo? Dla dzieci w wieku 5+
Serie: Maja i jej świat
Wydawnictwo Adamada

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

Exit mobile version