22 czerwca 2008 pożegnaliśmy gości III Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych „Cinemagic.pl”.
Od 2009 r. Festiwal zyskuje nowa świeższą formułę, której wyrazem jest zmiana nazwy Festiwalu – począwszy od IV edycji oficjalna nazwa Festiwalu brzmi MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY CINEMAGIC.PL
W roku 2008 po raz kolejny staraliśmy się stworzyć miłośnikom kina i telewizji okazję przyjrznia się magii kreowania nowej rzeczywistości, którą tworzy wielka rodzina – ekipa filmowa. Zarówno w tym roku jak i podczas poprzednich edycji Festiwalu Płock odwiedzili także aktorzy – zarówno ci młodzi, znani szerszej publiczności dzięki rolom w serialach, jak i cała plejada gwiazd z godnym podziwu dorobkiem aktorskim. Gościem honorowym zeszłorocznego „święta kina” był Gustaw Holoubek, którego pamięci dedykujemy festiwal. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością wybitny reżyser, Krzysztof Zanussi. Wspólnie uczciliśmy 50-lecie jego twórczości artystycznej.
W 2008 r. ponownie zaprosiliśmy Państwa na spotkania z wybitnymi artystami, specjalistami i rzemieślnikami. Przebieg Festiwalu mogli Państwo śledzić także na portalu gazeta.pl. Każda z edycji Cinemagic.pl to misternie utkana mozaika wydarzeń. Jego ozdobą w tym roku były liczne pokazy filmowe w szkole muzycznej, Małachowiance i Ratuszu oraz projekcje nocne na Rynku Starego Miasta.
Zeszłorocznej edycji festiwalu towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia muzyczne. Płock odwiedził zespół światowej sławy reżysera filmowego Emira Kusturicy – „The No Smoking Orchestra” i zespół Lao Che. Festiwal zamknął koncert irlandzkiego zespołu muzyki folk – „Dervish”. W sobotę odbyły się dwa koncerty z udziałem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W ramach pierwszego z nich goście festiwalu mieli okazję wysłuchać muzyki S. Prokofiewa, która towarzyszyła pokazowi oscarowego filmu animowanego „Piotruś i wilk”. Drugi koncert obejmował kompozycje wybitnego twórcy muzyki filmowej, Johna Williamsa („Harry Potter”, „Park Jurajski”, „Gwiezdne Wojny”).
Płock stał się magicznym miastem dzięki twórcom serii filmów „Harry Potter”. Naszymi gośćmi byli wybitni specjaliści w dziedzinie grafiki komputerowej i efektów specjalnych oraz polscy aktorzy dubbingujący postacie filmów o młodym czarodzieju. Podczas wieczoru magii, Który odbył się w Teatrze Płockim wystąpiły światowej sławy prestidigitatorzy z Francji i Japonii.
Dziękujemy wszystkim gościom Festiwalu, którzy postanowili spędzić z nami trzy niezwykłe dni. I zapraszamy serdecznie na zbliżającą się IV edycję Cinemagic.pl ona już rodzi się w naszych głowach.
REGULAMIN KONKURSU:
Ogólnopolski Konkurs Stulecie Kina Polskiego z Cinemagic.pl rozpocznie się 15 lutego 2009, a swój finał znajdzie w Płocku podczas uroczystego wręczenia nagród na Festiwalu Cinemagic.pl. 19, 20, 21 czerwca 2009 r. Prace na konkurs można nadsyłać do 30 maja 2009 r.
Ogólnopolski Konkurs STULECIE KINA POLSKIEGO Z CINEMAGIC.PL
to konkurs rysunkowy dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 18 lat.
Konkurs podzielny jest na trzy grupy wiekowe:
1. dzieci młodsze w wieku od 0 do 6 lat
2. dzieci szkolne w wieku od 7 do 13 lat
3. młodzież od 14 do 18 lat
Konkurs jest jednym z działań odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl Płock 2009
Zadania konkursowe:
1. Narysuj swoją ulubioną postać lub scenę z POLSKIEGO filmu
2. Opisz swoją pracę na odwrocie kartki. Napisz o czym jest obraz który stworzyłeś.
3. Podpisz się na odwrocie kartki imieniem, nazwiskiem i miejscowością z której pochodzisz oraz wiekiem.
4. Podaj na osobnej kartce swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, mail, imię i nazwisko opiekuna oraz ewentualnie szkołę czy placówkę, w której praca powstała, a także napisz ile masz lat) .
Technika: dowolna
Rozmiar prac: kartka A4
Ramy czasowe: konkurs trwa od 15 lutego 2009 do 30 maja 2009 włącznie (decyduje stempel pocztowy)
Prace należy nadsyłać pocztą tradycyjną na adres Studio N-Art sp. z o.o., Al.Lotnikow 1, 02-668 Warszawa. (z dopiskiem „KONKURS STULECIE KINA POLSKIEGO Z CINEMAGIC.PL”)
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na www.miastodzieci.pl (poniżej) – w polu opis prosimy podać również dane adresowe.
Organizatorem Konkursu są portal www.miastodzieci.pl oraz twórcy Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl Płock 2009
Wybrane prace zakwalifikowane do konkursu będą prezentowane w internetowej galerii
na stronie www.cinemagic.pl oraz www.miastodzieci.pl
a także podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl Płock 2009.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni drogą losową do dnia 15 czerwca 2009 r. O przyznaniu nagrody zostaną poinformowani drogą elektroniczną (e-mail) lub przez telefon oraz zostaną zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl Płock 2009 na uroczyste wręczenie nagród.
NAGRODY:
GARANNA GRY PLANSZOWE
Super Farmer
Granna wypuściła na rynek kolejną edycję Farmera. Ta gra fascynuje juz od wieli, wielu lat.. chyba nie ma w Polsce świetlicy szkolnej która nie miała by tej gry u siebie, i to gry będącej w ciągłym ruchu. Mija właśnie 10 lat odkąd Granna wprowadziła na rynek Super farmera. Grę jak wiecie wymyślił Polak Prof .Borsuk, cudem "przeżyła" wojenną zawieruchę i do dziś cieszy polskie dzieciaki.
Hooop!
Jest to gra logiczna, prawie abstrakcyjna. Żaby skaczą z liścia na liść. Starają się jak najszybciej zająć miejsca na liściach-domkach swoich przeciwników. Po każdym skoku znika kładka łącząca liście, pomiędzy którymi wykonany był skok. To zdecydowanie utrudnia skoki pozostałym żabom. Wygra gracz, który umieści wszystkie swoje żaby na liściach-domkach pozostałych graczy. Hoop żaby! Hoop! Wesołej zabawy!
Hej! To moja ryba!
Dookoła zimne antarktyczne morze. Pingwiny skaczą z kry na krę. Starają się złowić jak najwięcej ryb. Jednocześnie muszą chronić swoje łowisko przed innymi pingwinami. Zwycięży najsprytniejsza kolonia pingwinów. Gra została wymyślona przez Alvydasa Jakeliunasa, litewskiego naukowca pracującego nad sztuczną inteligencją.
Formuła 1
FORMUŁA 1 to gra, która pozwala przeżyć emocje, znane tylko kierowcom wyścigowym. Niepotrzebne prawo jazdy, ani nawet karta rowerowa. Wystarczy tylko przewidywać posunięcia innych graczy i rozsądnie regulować prędkość. Można jechać wolno, ale bezpiecznie, nie przejmując się uciekającymi konkurentami. Można szybko – ryzykując wypadnięcie z toru.
WYDAWNICTWO EDGARD
Angielski dla dzieci – piosenki
Angielski dla dzieci – Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej nauki. Piosenki są wyjątkowym pakietem (książka + płyta CD), który uczy dzieci języka angielskiego przez śpiew i zabawę. 14 melodyjnych, łatwo wpadających w ucho piosenek w wykonaniu 7-letniej Brytyjki nie tylko zapoznaje z nowym słownictwem, lecz także doskonali rozumienie ze słuchu oraz prawidłową wymowę. Różnorodna aranżacja (folk, rap, blues, country, soul) sprawia, że nagrania są rytmiczne, a muzyka odzwierciedla treść każdej piosenki. Kolorowe ilustracje ułatwiają zapamiętanie tekstów.
Angielski dla dzieci – Piosenki śpiewajmy dalej
Piosenki Śpiewajmy dalej to najnowszy pakiet (książka + płyta CD) wydawnictwa Edgard. Uczy dzieci języka angielskiego przez śpiew i zabawę. 14 melodyjnych, łatwo wpadających w ucho piosenek w wykonaniu 8-letniej Brytyjki i jej taty, nie tylko zapoznaje z nowym słownictwem, lecz także doskonali rozumienie ze słuchu oraz prawidłową wymowę. Różnorodna aranżacja (folk, jazz, reggae, latino) sprawia, że nagrania są rytmiczne, a muzyka odzwierciedla treść każdej piosenki. Kolorowe ilustracje ułatwiają zapamiętanie tekstów.
Angielski dla dzieci Kopciuszek – Cinderella
Bogato ilustrowana bajka do czytania i słuchania po angielsku Książka + Płyta + Gry, łamigłówki i ćwiczenia językowe.
Słówka same wchodzą do głowy!
W serii "Angielski dla dzieci" wydawnictwa Edgard do książki zawsze dołączona jest płyta – dzięki temu dzieci uczą się języka nie tylko chętniej, ale też szybciej. W ostatnim dniu kwietnia pojawił się na rynku najnowszy tytuł w tej serii – "Słownik ilustrowany" – tym razem dla dzieci w wieku 7-10 lat. Uczy czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz wymowy 400 najważniejszych słów i zwrotów angielskich.
WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ
Elektryczność
Ta książka powstała z myślą o dzieciach od 6 lat, które chcą się szczegółowo dowiedzieć, jak zbudowane jest ciało człowiek i jak ono działa. Mały czytelnik dowie się z niej m.in. o tym, jak bardzo ludzkie ciało jest skomplikowane oraz, że jest mądrzejsze od najlepszych maszyn, jakie kiedykolwiek skonstruował człowiek.
Komunikacja
Mały czytelnik dowie się z niej m.in. o tym, jak bardzo ludzkie ciało jest skomplikowane oraz, że jest "mądrzejsze" od najlepszych maszyn, jakie kiedykolwiek skonstruował człowiek. Kolejne rozdziały opowiadają o tym, jak wygląda i działa układ kostny, serce, mięśnie, słuch i wzrok czy płuca.
Pogoda
Kolejna książka z serii „Świat nauki” . "Świat nauki" jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czytelników. Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki, techniką, kulturą itp., a więc zawiera treści ciekawe, choć trudne do przekazania młodemu Czytelnikowi.
Woda
Dlaczego warto przeczytać tę książkę: – znakomita lektura dla każdego dziecka – niezwykle ciekawe opracowanie, napisane prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem, które w interesujący i przystępny sposób prezentuje treści ciekawe, choć trudne – bogactwo kolorowych ilustracji i zdjęć, które doskonale uzupełniają treść i zachęcają dziecko do lektury
200 bajeczek
Bajki wcale nie muszą być długie, żeby przemówiły do wyobraźni dzieci. Przeciwnie – im krótsza historia, tym bardziej treściwa i lepiej przemawiająca do wyobraźni małego odbiorcy. I takie właśnie są opowieści zgromadzone w tomie 200 bajeczek. Te liczące sobie po trzy-cztery strony opowieści dotyczą przeróżnych sytuacji, z którymi dzieci stykają się codziennie. Dzięki podobnym do nich bohaterom mali odbiorcy bez trudu odnajdą się w prezentowanych opowieściach.
Dlaczego galaretka się trzęsie?
Dlaczego galaretka się trzęsie? Odpowiedzi na nietypowe pytania dzieci. Dzieci są mistrzami w zadawaniu nietypowych pytań: "Dlaczego nie mogę się sam łaskotać? – Czy tylko tata umie chrapać? – Jak na głowie robią się guzy…". O jak dobrze je znamy i doskonale wiemy, że jest ich dużo, dużo więcej… Dorośli czasami tracą już cierpliwość… No i cóż, przyznajmy to szczerze – nie zawsze znają na te pytania odpowiedzi…
Nagrody powoli do nas napływają. Więcej informacji o nagrodach niebawem! Bądźcie czujni, rysujcie, malujcie i wyklejajcie. Czekamy na Wasze prace!
Zapraszamy na stroną Festiwalu www.cinemagic.pl