☰ menu

Dom Misi przyniesie Koliber

Dom-Misi-przyniesie-Koliber
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Pod opieką stowarzyszenia znajduje się także Oddział Neurochirurgii. Od czerwca 2006 r. Koliber posiada status organizacji pożytku publicznego.

Stowarzyszenie powstało z potrzeby serca, po śmierci 5-letniej Hani chorej na ostrą białaczkę limfatyczną. Celem jego działalności jest pomoc dla dzieci i ich rodzin. Wielomiesięczne pobyty dziecka w szpitalu, dojazdy rodziców do szpitala, opłacenie kosztów pobytu w Krakowie, a także konieczność zapewnienia odpowiednich warunków w domu, niezbędna dieta, środki higieniczne – to wszystko niejednokrotnie przekracza możliwości finansowe rodziców. Tym bardziej, że w szpitalu leczone są dzieci z całej Polski. Stąd idea budowy Domu Misi

– największego przedsięwzięcia w dotychczasowej działalności Stowarzyszenia.

Dom będzie służyć dzieciom chorym na nowotwory i ich rodzicom. Dom nazwaliśmy "Domem Misi"- imieniem trzyletniej Michaliny, która w październiku 2005 roku odeszła po rocznej walce z chorobą nowotworową. Michalina odeszła, ale zostało wiele chorych dzieci z ogromną wolą życia, zostali ich zdeterminowani, ale często bezradni rodzice. To dla nich jest ten Dom.

W Domu Misi rodzice znajdą nocleg, będą mogli w normalnych warunkach się umyć, przespać, ugotować dziecku ukochaną zupę, zrobić pranie. W szpitalu nie ma pralki, a do jedynej łazienki dla gości szpitalnych czeka się w długiej kolejce. Z powodu braku środków finansowych rodzice często zmuszeni są do koczowania na korytarzach szpitalnych, spania miesiącami w samochodzie na parkingu. W Domu Misi będą przebywać chore dzieci w trakcie krótkiej przerwy w leczeniu, które ze względu na odległość albo warunki sanitarne nie mogą jechać do domu. W Domu Misi będzie można otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, socjalną oraz spotkać tych, którzy podobną drogę mają już za sobą i pomogą przejść przez najtrudniejszy czas.

W Domu Misi chcemy stworzyć także część hospicyjną. Leczenie nie zawsze kończy się sukcesem, czasami niestety wygrywa choroba. Szpital nie jest miejscem, gdzie dziecko powinno spędzać ostatnie dni swojego życia, a rodzice nie zawsze mogą zabrać dziecko do domu. W Domu Misi wszyscy mogliby razem przeżyć te najtrudniejsze dni.

Dom Misi – jego idea – ma już wielu przyjaciół, mamy nadzieję, że inni dołączą do nas.

Stowarzyszenie powstało z potrzeby serca i osobistych doświadczeń. Działalność rozpoczęło w czerwcu 2000r. Swoją pomocą obejmujemy dzieci leczone z powodu chorób nowotworowych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

W bieżącym roku, oprócz pomocy dla Oddziału Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych pomagalismu również Oddziałowi Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie leczone są dzieci m.in. z guzami mózgu.

1. Zamontowanie folii okiennej w 10 salach i klimatyzacji w 2 izolatkach w Oddziale Neurochirurgii.

2. Zakup drobnego sprzętu medycznego i wyposażenia dla Oddziału Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych i Oddziału Neurochirurgii .

3. Zakup pompy infuzyjnej do podawania leków dla Oddziału Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych.

4. Druk informatorów dla rodziców dzieci po przeszczepie.

5. Zorganizowanie Dnia Dziecka na obu oddziałach i Dnia św. Mikołaja dla wszystkich oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

6. Przeprowadzenie po raz pierwszy w Polsce Dnia Palenia Świec – uroczystości upamiętniającej wszystkie dzieci, które zmarły. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.plomykdonieba.pl

7. Zorganizowanie I Zjazdu Pielęgniarek Oddziałów hematologii, onkologii i transplantacji.

8. Utrzymujemy mieszkanie dla rodziców dzieci leczonych w szpitalu, służymy wsparciem dla rodziców chorych dzieci i dla rodzin w żałobie.

9. Wymiana dachu, montaż klimatyzatorów w izolatkach w Oddziale Neurochirurgii.

10. Wsparliśmy finansowo i rzeczowo rodziny dzieci po przeszczepie.

Plany na 2007 rok.
W przyszłym roku, oprócz naszego głównego przedsięwzięcia jakim jest budowa Domu Misi chcemy stworzyć świetlicę dla dzieci, które zakończyły leczenie. Przebyte leczenie niesie za sobą wiele skutków ubocznych. Dzieci maja problemy psychologiczne, problemy z nauką i w tym chcemy im pomóc. Planowana świetlica będzie miejscem, gdzie znajdą taka pomoc.

Chcielibyśmy także w większym wymiarze pomóc Oddziałowi Neurochirurgii.

Nasze plany możemy realizować dzięki Państwa dobremu sercu. Wierzymy, że zaufacie nam po raz kolejny. Liczymy, że podczas kolejnego rozliczenia podatkowego zechcecie Państwo o nas pamiętać i na Dom Misi wpłyną kolejne cegiełki.

Z wyrazami wdzięczności
Danuta Gilarska
Prezes Stowarzyszenia

(Bardzo prosimy wszystkich, którzy mają adresy mailowe o kontakt z nami. Chcielibyśmy w ten sposób kontaktować się z państwem.)

Wszystkie informacje o bieżącej działalności Stowarzyszenia są na stronie: www.koliber-dzieciom.pl

 

 

Exit mobile version