Wydarzenia w MHK dla dzieci. Witraż, czyli wszystko, co lśni

Miejsce wydarzenia: Pałac Krzysztofory i Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16

Data wydarzenia: sobota 19.01.2019 do niedziela 20.01.2019

Witraż, czyli wszystko, co lśni

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci i młodzieży!

19 stycznia 2019, godz. 11.00
Warsztaty edukacyjne: Zaczarowany świat nowohuckich teatrów lalek
Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16
Prowadzenie: Piotr Kapusta (MHK)

Podczas zajęć uczestnicy poznają historię teatrów w Nowej Hucie, w których odbywały się przedstawienia kukiełkowe oraz wykonają własną lalkę teatralną, którą będą mogli zabrać ze sobą. Zajęcia preferowane dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Limit: 15 osób (nie licząc rodziców i opiekunów).
Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających MHK.

20 stycznia 2019, godz. 11.00
Witraż, czyli wszystko, co lśni
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

20 stycznia o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Witraż, czyli wszystko, co lśni w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy.

Zajęcia poprowadzi Marcin Markiewicz. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby.

Światło skrzy. Światło migocze. Światło mieni się wszystkimi kolorami tęczy. W trakcie naszego spotkania poznacie średniowieczną technikę witrażu. Dowiecie się, jak zabarwić na różne kolory promienie słońca i stworzyć z nich świetlisty obraz. Następnie, za pomocą kolorowych szkiełek, będziecie mogli stworzyć własny witraż, który rozświetli każde miejsce, w którym go powiesicie!

Wydarzenia w MHK dla dzieci. Witraż, czyli wszystko, co lśni

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy. Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory