Warsztaty online z MuFo – Street photo

📅 sobota 19.06.2021
🎫 10zł
Street photo
W ostatnim roku wszyscy doświadczyliśmy trudności w podróżowaniu. I nie tylko w kontekście tych dalekich podróży, ale także bliskich. Przemieszczanie się, możliwość zmiany miejsca okazała się czymś nie tyle niebezpiecznym, co niewskazanym, ale także wiązało się z szeregiem ograniczeń i nakazów. Sytuacja, której doświadczyliśmy wiązała się z szukaniem alternatywnych rozwiązań, ale bardzo często wyzwalała w nas niezwykłe pokłady kreatywności. Teraz jest lepiej, jednak wciąż nie jest tak jak było jeszcze rok temu. Każdemu z nas wciąż towarzyszy pytanie, czy już koniec? Czy może jeszcze wszystko przed nami? Szykując się na wszystkie możliwe okoliczności zapraszamy na warsztaty fotografii miejskiej, ale bez wychodzenia z domu!

Podczas warsztatów zaprezentujemy metodę, przy pomocy której bez wychodzenia z domu można wykonać street photo w praktycznie każdym miejscu na świecie. Z pomocą przychodzi nam narzędzie Google Street View, pozwalające wirtualnie spacerować po ulicach wielu miast i wsi na całym świecie. Dzięki niemu może powstać naprawdę ciekawy cykl fotografii streetowej.

Na warsztatach porozmawiamy o istniejących  projektach fotograficznych zrealizowanych za pomocą Google Street View i wykonamy swoje własne.

Prowadzenie: Małgorzata Fatalska – fotografka i nauczycielka. Tworzy abstrakcyjne fotomontaże i zajmuje się portretowaniem ludzi. W czasie wolnym lubi podróżować do Rosji i poznawać tamtejszą kulturę, zwłaszcza przy pomocy aparatu fotograficznego.

19 czerwca 2021, godz. 11.00

STREET PHOTO BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Warsztaty dla młodzieży

Ważne informacje:

• Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży.
  • Cena: 10 zł.
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex.
  • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:

– nr konta bankowego, na które należy dokonać opłaty;

– link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów;

– instrukcję logowania.

W ramach warsztatów będziesz potrzebować dostępu do Google Street View.

Przed warsztatami należy zainstalować darmową wersję Gimpa.

• Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl.
  • W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez Internet nie podlegają zwrotowi.