FMH mobile
Kermitek

Startuje Akademia Odkrywców Kreatywności!

📅 środa 16.09.2015 do czwartek 01.10.2015
Startuje Akademia Odkrywców Kreatywności!

Październik to okres rozpoczęcia warsztatów. Do końca grudnia 2015 najmłodsi zagoszczą na 10 wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych, przygotowanych przez znane osobistości ze świata kultury i sztuki. Warsztaty potrwają do czerwca 2016 roku. W sumie dzieci wezmą udział w około 50 warsztatowych wydarzeniach.

W marcu na dzieci będą czekały kolejne atrakcje: wyruszą na wycieczki do 15 instytucji kulturalnych w całej Polsce, gdzie oprócz kolejnych warsztatów, czekają ich wstępne przygotowania do finalnej części projektu, czyli wernisaży ich własnych prac we wszystkich miastach objętych programem. Wystawy obejrzą nie tylko uczestnicy, ale także ich rodzice, nauczyciele, prowadzący warsztaty artyści oraz wolontariusze.

CO?

KIEDY?

KOMUNIKATY

START AKADEMII

1 X

·                     170 wolontariuszy bierze pod swoje skrzydła 600 uczniów ze 110 szkół podstawowych w Polsce i powoli wprowadza ich w świat artystyczny i kulturalny,

·                     Na najmłodszych czekają atrakcje w postaci warsztatów ze znanymi osobistościami różnych dziedzin sztuki.

PIERWSZE WARSZTATY

X – XII

·                     W 15 miastach w Polsce rozpocznie się pierwsza tura warsztatów. Do końca grudnia dzieci czeka 10 spotkań edukacyjno-kulturalnych, podczas których będą miały okazję spotkać pierwszych artystów z zakresu różnych dziedzin sztuki: aktorów, malarzy, fotografów.

DRUGA TURA
WARSZTATÓW

I – VI

·                     Od stycznia do czerwca uczestnicy projektu wezmą udział w kolejnych – około 40 – warsztatach artystycznych. Będą miały okazję sprawdzić się jako narratorzy i eksperci filmowi, dzięki czemu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą na warsztatach.

WIZYTY W INSTYTUCJACH KULTURALNYCH

III – VI

·                     Marzec to czas pierwszych wizyt dzieci w instytucjach kulturalnych, gdzie również będą uczestnikami inspirujących spotkań z ich opiekunami i prowadzącymi warsztaty.

·                     Oprócz warsztatów dzieci będą zwiedzały instytucje kulturalne „od kuchni". Udział w tego typu wydarzeniach będzie miał znaczący wpływ na przybliżanie dzieciom sztuki w nietypowy sposób, przystępny i dostępny, wizyty wpłyną na rozwój emocjonalny, społeczny, moralny, ale także poznawczy dzięki różnorakim formom zaangażowania (np. zwiedzanie muzeów, teatrów, opery, pracowni muzycznych i malarskich, itp.).

WERNISAŻE
UCZESTNIKÓW
ZAKOŃCZENIE
PROJEKTU

V – VI

·                     W maju rozpoczną się przygotowania do finalnej części projektu, którą jest zorganizowanie 15 wystaw w 15 miastach w Polsce z udziałem dzieci, rodziców, ich opiekunów i artystów.

·                     Dzieci przygotują swoje własne prace, które zaprezentują na wernisażu.

·                     Koniec czerwca to czas podsumowań. Dzieci opowiedzą, w jaki sposób zmieniło się ich podejście do kultury i sztuki, czego się nauczyły i co zrobiło na nich największe wrażenie.

www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Facebook www.facebook.com/akademia.przyszlosci