Kreatywny Plac Zabaw

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Czarnieckiego, Warszawa, mapa

sobota 26.11.2016

Kreatywny Plac Zabaw

Co tydzień w sobotnie poranki o godzinie 11:00 zapraszamy na tematyczne warsztaty plastyczno-sensoryczne dla najmłodszych. Połączenie sztuki i sensoryki to niezwykła przygoda dla Twojego dziecka, to radość, zabawa, swoboda ekspresji i odkrywanie swoich możliwości w procesie twórczym! Będziemy rzeźbić, ugniatać, mieszać, malować, stemplować, rysować, eksperymentować! Brudzić się, tworzyć i doświadczać. Rodziców zachęcamy do przekazania inicjatywy dziecku. Warto podążać za jego odkryciami i pomysłami, a przy tym twórczo spędzać razem czas w inspirującym otoczeniu.

Celem zajęć plastyczno-sensorycznych jest wspieranie rozwoju, rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości dziecka, które poznaje otoczenie za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, smaku, dotyku, węchu, równowagi. Magiczne masy, inspirujące zabawy z kolorami, kształtami i fakturami to propozycje ekscytujących zabaw plastycznych połączonych z doświadczeniami sensorycznymi. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymuje kartę edukacyjną do kolekcji

Za dziećmi będzie podążać i z radością inspirować – Justyna Wencel – artystka wizualna, absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Warszawie, instruktorka warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pedagog. Autorka projektów artystycznych i społecznych w przestrzeni publicznej. Zajmuje się instalacją, filmem wideo, obiektami oraz sztuką w przestrzeni publicznej. Tworzy autorskie scenariusze zajęć twórczych dla dzieci i młodzieży. Autorka bloga o kreatywności dziecka. Założycielka Pracowni Kreatywnego Wyrażania Dzika Jabłoń, która wspiera rozwój twórczy dziecka i wyrażanie siebie przez sztukę. Zainspirowana pedagogiką Montessori, pedagogiką Reggio Emilia, edukacją demokratyczną, Porozumieniem bez Przemocy oraz sztuką. Współpracuje z fundacjami i galeriami sztuki w obszarze edukacji artystycznej oraz z portalem Ladnebebe.pl i Dziecisawazne.pl. Miłośniczka książek dla dzieci. Prywatnie mama dwóch dziewczynek.
www.wencel.art.pl
www.dzikajablon.wordpress.com

Uwaga! Ze względu na brudzący charakter zabaw prosimy o zabranie fartuszka lub ubrania roboczego oraz obuwia na zmianę.

Soboty godz. 11.00

Startujemy 12.11.2016

Czas trwania: 65 min.

Zapisy na pojedyncze zajęcia lub w karnecie.

Obowiązuje wcześniejsza przedpłata / ilość miejsc ograniczona.

Cena za pojedyncze zajęcia: 40 zł (dziecko + dorosły, 55 min. zajęć + 10 min. swobodnej zabawy, koszt materiałów + niespodzianka na koniec zajęć dla każdego dziecka).

Warsztaty odbywają się z min. 6 uczestnikami. Maksymalnie w grupie jest 12 dzieci.

Prosimy o punktualne przybycie, gdyż zajęcia są pomyślane jako całość.

Zapisy i dodatkowe informacje: kultura@nowyfort.pl, tel.501 461 533

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zajęcia dla dzieci Warszawa Żoliborz

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego to przestrzeń dla wydarzeń kulturalnych, które uwrażliwiają mieszkańców Warszawy na piękno i wyjątkową wartość sztuki, muzyki, teatru czy filmu.   Misją Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego jest promocja sztuki wraz z integracją i pomnażaniem …

Więcej

Adres:

ul. Czarnieckiego 51 (Metro Plac Wilsona)
01-541 Warszawa


Kontakt:

22 633 96 17/ 501 461 533
kultura@nowyfort.pl
http://www.nowyfort.pl
facebook