Koncerty jesienne w Muzeum

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, plac Jana Pawła II, Pruszków mapa

sobota 24.09.2016

koncert muzyka muzeum

24 września o godzinie 19.00, koncertem jednej z najwybitniejszych polskich pianistek – Ewy Pobłockiej oraz zespołu Multitrio rozpoczniemy jesienny sezon muzyczny w Muzeum.

 

Ewa Pobłocka występowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także obu Amerykach, Chinach, Indonezji, Wietnamie, Republice Południowej Afryki, Singapurze, Korei, Japonii i Australii. Dokonała szeregu prawykonań i premierowych nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych. Współpracuje z wieloma radiofoniami europejskimi. W swoim dorobku fonograficznym ma niemal 50 płyt, obejmujących repertuar solowy, kameralny oraz koncertowy od baroku do współczesności. Jest również cenionym pedagogiem. Często zasiada w jury krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych. W 2004 roku otrzymała doroczną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. W tym samym roku została również uhonorowana przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2013 roku Ewa Pobłocka wystąpiła wraz ze swoimi córkami Ewą i Marią Leszczyńskimi jako Multitrio. Ich wykonań możemy posłuchać w różnych składach i na różnych instrumentach, a ponieważ utworów oryginalnych na takie trio jest niewiele, zespół sięga po opracowania i aranżacje odpowiednich kompozycji. Romantyczne majstersztyki są podstawą repertuaru. Multitrio świadomie promuje polską muzykę współczesną, nawiązując współpracę z muzykami młodego pokolenia.

 

Podczas pruszkowskiego wieczoru wystąpią:

Ewa Pobłocka – fortepian

Ewa Leszczyńska – sopran, fortepian

Maria Leszczyńska – wiolonczela, fortepian

 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum.

 

Zapraszamy również na kolejne koncerty jesienne w oranżerii. 22 października ze swoim recitalem wystąpi Andrzej Jagodziński, a 26 listopada – Katarzyna Łochowska.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku oraz na naszych stronach internetowych:

www.mshm.pl

https://pl-pl.facebook.com/pruszkow.mshm

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, warsztaty dla dzieci

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego …

Więcej

Adres:

05-800 Pruszków, pl. Jana Pawła II 2
Muzeum mieści się w XIX-wiecznej oficynie należącej do zespołu pałacowego rodziny Potulickich. - Możliwość zwiedzania z tłumaczem PJM / pętla indukcyjna etc.


Kontakt:

22 758 72 66
muzeum@mshm.pl
http://www.mshm.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzyka

Zobacz także