FMH mobile
Kermitek

Hugo i łowcy duchów już w kinach!

📅 niedziela 13.09.2015 do czwartek 01.10.2015
Hugo i łowcy duchów już w kinach!
Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stwór bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.

STRASZNIE ŚMIESZNI BOHATEROWIE

HUGO

Niby duch, a jednak latająca galareta. Hugo jest strasznie… zabawnym duszkiem, który aktualnie zamieszkuje lochy… tzn. nieco zapuszczoną piwnicę w domu chłopca o imieniu Tom. Co prawda potrafi straszyć, ale niewiele osób się go boi. Jest miłośnikiem popcornu i strasznych filmów. Na czubku głowy ma śmieszną antenkę, która pozwala mu z łatwością przemienić się w duchokopter. Poczciwiec boi się muzyki Beethovena, czerwonego koloru i soku z pomarańczy. Za sprawą tego ostatniego może ze swojej galaretowatej konsystencji przemienić się w płynną maź mieszczącą się w sam raz w niewielkich rozmiarów salaterce. Prawdziwy dom, w którym niegdyś straszył Hugo, został zajęty przez groźną, starożytną zjawę władającą lodem i mrozem. Tylko z pomocą profesjonalnej drużyny łowców duchów będzie mógł odzyskać swoje dawne lokum i uratować świat przed wieczną zimą.

TOM

Jedenastolatek, który mieszka wraz z rodzicami i zbuntowaną nastoletnią siostrą. Ta ostatnia nie daje mu spokoju i zamęcza młodszego brata koszmarnymi opowieściami. Tom panicznie boi się ciemnych zakątków w piwnicy swojego domu aż do czasu, kiedy spotka w nim galaretowatego duszka o imieniu Hugo. Razem z nowo poznaną zjawą wyruszają na wielką przygodę. Wspólnie zwiedzą tajne zakamarki profesjonalnej agencji łowców duchów, która kryje się pod lokalem z hamburgerami. Przekonają się, że strach ma nie tylko wielkie oczy, ale i wielkie serce. Uzbrojony w domowej roboty ekwipunek pogromcy duchów, chłopiec rusza, aby uratować świat!

AGENTKA PARZYDŁO

Dla znajomych Parzydełko. Profesjonalna łowczyni duchów gustująca w niestandardowych metodach pracy. Na swoim koncie ma duchy wszelkiej maści, mazi i rodzaju. Niestety, w wyniku ostatniej nieudanej akcji łapania lodowej zjawy zostaje odsunięta od obowiązków i zwolniona z pracy w agencji łowców duchów. Niezrażona bezrobociem Parzydło zaczyna działać na własną rękę i wyrusza na najniebezpieczniejszą misję w swojej karierze. Początkowo niechętna wobec nowych współtowarzyszy – jedenastoletniego Toma i galaretowatego Hugo, wkrótce przekona się, że są lepsi niż „Pogromcy Duchów” i „Pogromcy Duchów II” razem wzięci. Lubi parzyć herbatę. Być może stąd jej przezwisko.

TUTAJ zobacz zwiastun filmu

Hugo i łowcy duchów – premiera kinowa: 11 września 2015
Gatunek: fantasy / familijny / komedia
Produkcja: Niemcy/Austria/Irlandia 2015