Gliniane Obchody Święta Ziemi u Borowej Ciotki

al. Zwyięstwa 35/108
📅 niedziela 21.08.2016
borowa ciotka gdynia karczma

21.08.2016  11:00 – 14:00  Zawsze Rodzinnie u Borowej Ciotki część 1 Gliniane Obchody Święta Ziemi

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi do wyjątkowej Kuchni Borowej Ciotki. W tą niedzielę w godzinach 11:00 – 14:00, w naszym dużym, przytulnym ogrodzie przygotowaliśmy namiot dla najmłodszych, a w nim Borowa Ciotka i jej pomocnicy pokażą dzieciom proste, ręczne techniki wykorzystywane do glinianego rękodzieła.  Razem uda nam się wykonać prosty kubeczek, spodeczek, biżuterię lub miseczkę.
Dlaczego glina? U Borowej Ciotki zależy nam na serwowaniu zdrowego,
regionalnego jedzenia wraz z regionalną edukacją i ideą rodzinnego spędzania czasu – spokojnej chwili na kontemplację posiłku dla dorosłych i ciekawą aktywnością dla najmłodszych.
W tą niedzielę w ramach alternatywnej edukacji chcielibyśmy porozmawiać z dziećmi o Dniu Ziemi, który obchodziliśmy 15.08.2016. Stąd pomysł na gliniane zabawy, aby uczcić święto Matki Ziemi 🙂
Aby wziąć udział w atrakcjach, należy zamówić u nas posiłek. Do wyboru cała karta dostępna tutaj http://borowaciotka.pl/borowa/karta-dan-borowa-ciotka-1/ , ale w ten dzień szczególnie polecamy placki ziemniaczane czyli kaszubskie plince z sosem borowikowym lub kurkowym 🙂 A na deser ciasto z jagodami.
UWAGA! Zapraszamy wszystkich członków rodziny, także tych czworonożnych.

Czy i jak motywować dzieci

al. Zwyięstwa 35/108
81-416 Gdynia