Ćwiczenia i zabawy z głoskami

wtorek 10.12.2013 do niedziela 05.01.2014

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz powstały na podstawie wieloletnich doświadczeń zawodowych autorki w pracy z dziećmi. Jest to zeszyt ćwiczeń, które pod kierunkiem nauczyciela, rodzica i logopedy można wykorzystać w pracy z przedszkolakami i uczniami do utrwalania przez nich poprawnej wymowy głosek dentalizowanych.

Opracowane zestawy wyrazowo-zdaniowe ze względu na występujące w nich opozycje głoskowe sz–s, ż–z, cz–c, dż–dz nie należą do łatwych pod względem wymowy. Aby prawidłowo artykułować te głoski, dziecko musi mieć wyczucie danego ruchu i położenia poszczególnych narządów mowy (kinestezja), czyli wypracować zręczne i celowe ruchy języka i warg. Dlatego też każde ćwiczenie poprzedzone jest schematyczną wizualizacją realizacji głosek różnicujących, co ułatwi dzieciom zapamiętanie układu narządów mowy do danej głoski.
Do książki została dołączona płyta CD a na niej znajdują się wzory dyplomów oraz ćwiczeń w wersji PDF.

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz–s, ż–z, cz–c, dż–dz.
Dla przedszkolaka i ucznia

Ho-Janecka Jolanta
Wydanie I, Kraków 2013,
Oficyna Wydawnicza Impuls 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ćwiczenia i zabawy z głoskami

Oficyna Wydawnicza Impuls

Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls". Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria – praktyka edukacji, pedagogiki, wychowania, pedagogika specjalna), materiały teoretyczne i …

Więcej

Adres:

Ul. Fatimska 53 B
31-831 Kraków
Kontakt:

12 648-71-44
impuls@impulsoficyna.com.pl
http://www.impulsoficyna.com.pl
facebook