Teatralne i ilustratorskie – półkolonie w CSE „Światowid”

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

poniedziałek 22.08.2016 do piątek 26.08.2016

bezpłatne

Lato w Elblągu

Podomna Góra, Pogezania, Dębowy Las, Wejdewutus, tolkmicki węgorz, Barbara Schwann, piękna Slavia… Co to za miejsca? Wakacyjne warsztaty przygotowane przez CSE „Światowid” w ramach projektu pn. „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach” pomogą na nowo odkryć zapomnianą historię regionu, zwłaszcza legendy stanowiące spuściznę kilkunastu pokoleń.

Warmia i Mazury to region o niezwykle bogatej historii pełnej niesamowitych podań i legend. Niestety większość z nich jest mało znana, nie tylko turystom, lecz nawet lokalnym mieszkańcom.

– Dzięki realizacji projektu „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach” możemy przypomnieć dzieciom, młodzieży i dorosłym, o historii miejsc, w których żyją – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka projektu. – Będziemy to robić poprzez organizację konkursów, warsztatów, gier terenowych czy lekcji plenerowych. Tym razem zapraszamy na warsztaty wakacyjne.

Warsztaty teatralne (22-26 sierpnia, CSE „Światowid”)
Z pomocą instruktorki Ireny Adamiak – aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka -uczestnicy przygotują spektakl teatralny nawiązujący do mało znanych legend z naszego regionu.

Warsztaty ilustratorskie (22-24 sierpnia, CSE „Światowid”)
Prowadzone przez Jarosława Gacha – współtwórcę serii komiksów „Legendy Warmińskie”. Uczestnicy poznają historię i gwarę warmińską, podstawy powstawania komiksu, zwłaszcza tworzenia postaci rysunkowych, a następnie stworzą własne prace.

Efekty pracy uczestników warsztatów zostaną wykorzystane przy kolejnych działaniach projektowych m.in. przy tworzeniu Wędrującej Wystawy, pocztówek, warmińsko-mazurskiej mapy legend, publikacji „Legendarny album Małej Ojczyzny” czy obrazkowej gry logicznej dedykowanej regionalnym legendom.

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Zapisy: 55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatralne i ilustratorskie – półkolonie w CSE „Światowid”

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

Zobacz także