Obraz

Katalog Miasta Dzieci • przedszkola

The International Preschool of Warsaw (IPW)

The International Preschool of Warsaw (IPW) is private, non-profit preschool that was established by parents of the American Embassy in 1957. IPW serves Polish children and the international community and prepares children for international education. The teachers make IPW very special and many have been at IPW for 10-20 years!

Children from 2 to 6 years are welcome. English is the language spoken and lunch and snacks are provided during the day. Children also have the opportunity to participate in gymnastics, music, art, and drama classes.

IPW is located in a residential area of Mokotow, within walking distance of Krolikarnia as well as both tram and metro lines.

Przedszkole IPW, powstało na terenie Ambasady Amerykańskiej w Warszawie w latach 50 – tych dwudziestego wieku, dla dyplomatów i expatów przebywających w Polsce.

Jest najdłużej istniejącym, prywatnym przedszkolem w Warszawie ze wspaniałymi tradycjami i historią.  Nasi wychowankowie, którzy skończyli przedszkole lata temu powieżają nam teraz swoje dzieci.

Od początku lat 90-tych znajdujemy się na Warszawskim Mokotowie w sąsiedztwie parku Królikarnia na ulicy Kalatówki 24.
Dysponujemy ładnym, bezpiecznym i wygodnym budynkiem doskonale spełniającym potrzeby przedszkola.
Mamy piękny plac zabaw z nową, bezpieczną nawieżchnią dostosowaną do zabaw sportowych oraz rekreacji dziecięcej na świeżym powietrzu. Tu w porze letniej i wiosennej odbywają sie nasze zajęcia z piłki nożnej oraz gimnastyka, jak i codzienne zabawy na świeżym powietrzu.

Mamy trzy grupy wiekowe.
Tiggers Class – 2-3 lata
Fish Class- 4 lata
Owls Class- 5-6 lat

Dzieci w przedszkolu pochodzą z wielu rejonów świata, jesteśmy więc społecznością międzynarodową. Z wielką dumą obchodzimy dni różnych krajów świata, zapraszamy też rodziców i specjalnych gości.

W IPW mówimy tylko po angielsku, wszystkie zajęcia prowadzone są w tym języku.

Do naszych stałych zajęci odbywających się cyklicznie należą:
– Rytmika/ muzyka
– Drama
– Plastyka
– Gimnastyka
– Intro to musik

Jako zajęcia dodatkowe proponujemy:
– take-kwon-do
– piłkę nożną
– zumbę
– balet,
– naukę gry na gitarze,
– Picasso Art,
– Lego Building,
– English conversation and English reading
– science exploration
– język francuski.

Nasza kadra to osoby kochające dzieci, wykwalifikowane z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z nami od wielu lat.

W naszym przedszkolu realizujemy amerykańskie prodramy edukacyjne, spełniające wymagania podstawy programowej. Realizujemy również program polskiej zerówki

W przedszkolu dzieci objęte są całodziennym wyżywieniem.

Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktowania się z nami, chcemy podzielić się z Państwem i z Państwa dziećmi naszą wiedzą, pomysłami i rodzinną atmosferą.

Dyrektor i nauczyciele przedszkola IPW

ul. Kalatówki 24, 02-669 Warszawa

ipw@ipw.edu.pl

The International Preschool of Warsaw (IPW)