Wybierz miasto
Wakacyjny Konkurs Miasta Dzieci

Przyjazne dziecku

Powrót do szkoły z 5.10.15.

Muzeum Zabawek i Gier Komputerowych RetroManiak w Zakopanem

Planujesz urlop w Zakopanem i chcesz przenieść się do magicznego świata zabawek? Koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Zabawek RetroManiak! Już teraz dodaj je do planu swojej wycieczki  i sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu!

Bohaterowie bajek z ostatnich dekad, wyjątkowe ręcznie zdobione domki dla lalek, kultowe komputery takie jak:  Atari, Commodore czy gry Mario Bros. Odszukajcie je w nowopowstałym Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „RetroManiak”, które znajduje  się na zakopiańskich Krupówkach. To niezwykłe miejsce zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Świat, który każdemu z nas kojarzy się z beztroską, radością i niezapomnianymi chwilami.  A z jakimi postaciami oraz grami kojarzy się Wam  Wasze dzieciństwo?

Pośród setek eksponatów znajdą coś dla siebie  fani polskich bajek: Bolka i Lolka, Pszczółki Mai czy Baltazara Gąbki oraz maniacy gier komputerowych.

Na ekspozycji można  podziwiać także kolekcję ponad 60 lalek z całego świata w strojach ludowych  i regionalnych.  Od dalej Japonii, poprzez Azję, Afrykę, Amerykę Płd., aż do krajów Europy.

W  Muzeum „RetroManiak” nie zabraknie również gratki dla fanów oldschoolowych komputerów i gier. Ponadto odwiedzający mogą spróbować swoich sił grając w największego na świecie Pacmana!

To także znakomita podróż w czasie dla rodziców odwiedzających muzeum ze swoimi pociechami.

Muzeum RetroManiak znajduje się przy ulicy Krupówki 4A w Zakopanem.

Czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 22.

Serdecznie zapraszamy!

Bilet wstępu w cenie 10 zł.
Posiadamy także bilety rodzinne i grupowe w atrakcyjnych cenach (Cennik dostępny na stronie muzeum).
Muzeum Zabawek i Gier Komputerowych RetroManiak Zakopane Muzeum Zabawek i Gier Komputerowych RetroManiak Zakopane

ul. Krupówki 4A
34-500 Zakopane