Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Katalog Miasta Dzieci • lekcje muzealne

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Oddział Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zbiór wąskotorowych pojazdów szynowych. Placówka zlokalizowana została na terenie dawnej stacji Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej. Jej zbiory to 145 jednostek taboru wąskotorowego, a także kolekcje historycznych przedmiotów dokumentujących codzienne życie kolei wąskotorowych w Polsce.

ul. Towarowa 7
96-500 Sochaczew