Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Katalog Miasta Dzieci • programy edukacyjne

Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego

Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego (ECKUM) jest jednostką ogólnouczelnianą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W swojej działalności mamy szeroką ofertę edukacyjną dla dzieci.

Akademia Młodego Naukowca powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą poznawać świat i rozwijać swoje pasje, a także same doświadczyć, spróbować, zobaczyć, dotknąć. Warsztaty są pełne inspiracji i praktycznych wskazówek, dzięki czemu nowe umiejętności są błyskawicznie przyswajane. Zajęcia u nas mają formę zabaw, doświadczeń i eksperymentów.

W ramach Akademii Młodego Naukowca UP aktualnie prowadzimy zapisy na zajęcia:

• Akademię Młodego Fizyka,
  • Akademię Miłośników psów,
  • Akademię Młodego Chemika,
  • Akademię Psychologii.

W lutym odbyły się już ostatnie zajęcia Klubu Młodego Naukowca z edycji jesienno-zimowej!

Obecnie zapraszamy na edycję wiosenną AKADEMII MŁODEGO NAUKOWCA UP.

Zobacz co robiliśmy w okresie jesienno-zimowym.

Młodzi Naukowcy doświadczali i eksperymentowali w kuchni, wcielili się w rolę detektywa i chirurga.

Opis przykładowych warsztatów:
 – Chemik i fizyk w kuchni konserwują żywność: uczestnicy zapoznali się z różnymi metodami konserwowania żywności, wykonali własnoręcznie przetwory i dowiedzieli się jakie procesy chemiczne i fizyczne zachodzą podczas konserwowania żywności.
 – Chemiczny detektyw-identyfikacja substancji chemicznych: uczestnicy nauczyli się jak wykrywać różne substancje; witaminy i jony w produktach spożywczych i samodzielnie spróbowali je wykryć je w różnorodnych produktach. Wykonali też preparaty mikroskopowe.
Chirurg czy kucharz? – sekcja na różne sposoby: na zajęciach uczesnicy dokonali ‚sekcji’ jabłka (zbadali jego wielkość, gęstość, nauczą się z jakich elementów zbudowane jest jabłko), zbadali też serce wołowe i zrobili preparaty mikroskopowe. W podsumowaniu zajęć rozwiązali zadania sprawdzające ich wiedzę na tablicy interaktywnej.

Produkujemy kosmetyki: na zajęciach uczestnicy samodzielnie wykonali proste kosmetyki: mydła, kule do kąpieli, peelingi.

Jesienią i zimą Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego UP organizowało także edukacyjne warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym  i wczesnoszkolnym, w których do tej pory uczestniczyło 638 uczniów klas I-III z 9 szkół podstawowych oraz 47 uczniów z 2 oddziałów przedszkolnych.

W ramach warsztatów dla szkół i przedszkoli zrealizowane zostały następujące tematy:

• Wirtualna wycieczka do lasu.
  • Jak przyroda zmienia się jesienią?
  • Przyroda zimowych krain.
  • Warsztaty Świąteczne „ Polskie i Francuskie tradycje bożonarodzeniowe”
  • Zdrowe odżywianie,
  • Anatomia człowieka,
  • Nauka bez tajemnic.

Uczestników warsztatów, Interdyscyplinarne Centrum Badań Edukacyjnych UP zaprosiło do udziału w interaktywnych zabawach łączących multimedia z aktywnością ruchową  z wykorzystaniem Magicznego Dywanu.

JUŻ w MARCU kolejne zajęcia. ZAPRASZAMY !

www.eckum.up.krakow.pl

Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i MultimedialnegoEuropejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego

ul. Jęczmienna 9

eckum@up.krakow.pl