Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN powstało w 2004 roku i obejmuje swoim zarządem zarówno obiekty sportowe, jak i wszystkie tematy związane z szeroko pojętą kulturą fizyczną w gminie Czerwonak. A jest ich sporo. Począwszy od programów dotyczących rozwoju turystyki w związku z bardzo atrakcyjną lokalizacją geograficzną gminy po administrację nowo wybudowaną Pływalnią.

We wrześniu 2004 została otwarta Pływalnia Delfin w Koziegłowach. Jest ona doskonale wyposażona i oferuje ciekawy program tak dla niemowlaków, młodzieży jak i osób starszych, czy też niepełnosprawnych. Nieprzypadkowo więc Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej obrało nazwę AKWEN – gmina Czerwonak posiada wiele różnorakich akwenów, z których każdy ma sprzyjać kultywowaniu zdrowego trybu życia mieszkańców, a także osób spoza gminy.

Do AKWENU należą także inne obiekty sportowe. Jest kilka boisk piłki nożnej, na których trenują lokalne kluby piłkarskie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowoczesna Hala Sportowa w Czerwonaku, w której trenują zarówno kluby jak i wiele grup lokalnych spotykających się w celu rekreacyjnego uprawiania sportów.

PŁYWALNIA

HALA SPORTOWA