Suszarka czy pralko-suszarka? Co wybrać?

Ranking pralko-suszarek i suszarek

Zamiast rozwieszać pranie i czekać, aż wyschnie, możecie zainwestować w suszarkę lub pralko-suszarkę. Które urządzenie lepiej się sprawdzi? Z tego artykułu dowiecie się, jakie są wady i zalety suszarek oraz urządzeń piorąco-suszących.

Suszarka wolnostojąca – dlaczego wiele osób decyduje się właśnie na nią?

Może się wydawać, że skoro na rynku dostępne są pralko-suszarki, to zakup osobnej suszarki do ubrań jest mało praktycznym rozwiązaniem. W końcu urządzenie to zajmie dodatkową przestrzeń. Okazuje się jednak, że dzięki niektórym swoim właściwościom suszarki są poważną konkurencją dla sprzętu typu 2 w 1.

Nowoczesne suszarki to urządzenia energooszczędne, a produkty najwyższej klasy zużywają naprawdę minimalną ilość energii. W porównaniu do zdecydowanej większości pralko-suszarek, nawet przeciętna suszarka znacznie lepiej radzi sobie z suszeniem ubrań. Niektórzy uważają, że pralko-suszarki to jedynie pralki z opcją suszenia! Obecnie najpopularniejsze są suszarki bębnowe kondensacyjne z pompą ciepła, zbierające zgromadzoną wilgoć z ubrań do specjalnej szuflady. Co istotne, takie urządzenia suszą pranie w temperaturze 45 stopni Celsjusza. W przypadku pralko-suszarki z grzałką ubranie schnie w temperaturze 75 stopni C, co wiąże się z większym zużyciem energii i jest niezbyt korzystne dla delikatniejszych materiałów.

Suszarka – więcej możliwości?

Trzeba podkreślić, że w suszarce można wysuszyć więcej ubrań niż w pralko-suszarce. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy ma się dzieci i często robi się większe pranie. Jeśli wypierzecie 8 kg odzieży w pralko-suszarce, to będziecie mogli w niej wysuszyć za jednym razem nie więcej niż 5 kg ubrań. W suszarce wysuszycie całe pranie, oczywiście pod warunkiem, że wybierzecie model o ładowności 8 kilogramów. Dla dużych rodzin istotne jest także to, że w czasie, gdy ubrania suszą się w osobnej suszarce, da się robić drugie pranie.

Warto też pamiętać o tym, że nowoczesne suszarki wysuszą Wasze ubranie naprawdę szybko. Czas suszenia w pralce bębnowej trwa na ogół do 3 godzin, ale czasami proces ten kończy się znacznie szybciej. Nie bez znaczenia jest bowiem to, że suszarki mają różne programy suszenia – jest ich więcej niż w pralko-suszarkach. Używając suszarki w odpowiedni sposób, zapobiega się zagnieceniom tkanin i ich przedwczesnemu zniszczeniu. Jeśli szukacie modelu stworzonego w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, sprawdźcie, czym wyróżniają się suszarki Miele.

Kto będzie zadowolony z pralko-suszarki?

Suszarki to urządzenia, dzięki którym można zaoszczędzić sporo energii i czasu, a także lepiej zadbać o ubrania, jednak czasami pralko-suszarka wcale nie jest złym rozwiązaniem. Suszarko-pralka sprawdzi się przede wszystkim w małych mieszkaniach. Wprawdzie można kupić łącznik do pralek i suszarek i postawić suszarkę na pralce, ale nie wszystkim podoba się taki pomysł. Efekt przytłoczenia małej łazienki niekoniecznie jest tym, co chce się osiągnąć, urządzając mieszkanie. Pralko-suszarka sprawdzi się też w mieszkaniach singli lub bezdzietnych par. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że takie urządzenie zużywa sporo prądu i wody.

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Zdecydowaliście się jednak na suszarkę? Przed zakupami warto dobrze sprawdzić wszystkie parametry urządzeń branych pod uwagę. Niektóre z nich mają specjalne funkcje, na przykład pozwalają zachować kształt bielizny czy właściwości odzieży sportowej. Weźcie pod uwagę ranking suszarek do prania i wybierz produkt, który idealnie wpisuje się w Wasze oczekiwania!

 

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:rodzina