Smartfony – inteligentne komórki

Smartfony – inteligentne komórki

Smartfony dostępne w naszej ofercie zapewniają wiele przydatnych funkcjonalności. Wyróżniają się jakością i stylistyką. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Smartfony dają nam dostęp do bankowości elektronicznej, zastępują portfel i karty płatnicze, służą do kontaktowania się głosowego, za pomocą wiadomości tekstowych SMS, a nawet do poruszania się i wstawiania komentarzy i opinii czy zdjęć w mediach społecznościowych. Nie tylko umożliwiają serfowanie po Internecie, ale także mają zainstalowane różnego rodzaju aplikacje. Przy pomocy smartfona zrealizujemy ponadto e-receptę, zorganizujemy telekonferencję w pracy, przygotujemy listę zakupów, rozpoznamy spotkaną roślinę, zrobimy sesję zdjęciową oraz pogramy w grę on-line. Funkcjonalności, jaki posiadają nowoczesne urządzenia jest tak dużo, że bardzo wiele osób nie wyobraża sobie już życia bez smartfona.

W naszej ofercie znajdują się smartfony znanych i cenionych producentów. Urządzenia te wykorzystują systemy operacyjne, takie jak: Android, iOS, BlackBerry OS i inne. To właśnie one umożliwiają tak duże rozszerzenie funkcjonalności smartfonów. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą między innymi wbudowaną pamięcią, pamięcią RAM, przekątną ekranu oraz możliwościami aparatu fotograficznego. Ich ceny są zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie odpowiedni do swoich potrzeb model.

Wybierając smartfona, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego markę i estetykę. Ważnym aspektem wyboru jest również pamięć RAM. To od niej zależy, z jakiej ilości programów i aplikacji będziemy mogli korzystać. Dlatego należy wziąć tu pod uwagę własne upodobania i potrzeby. Przykładowo, dla większości seniorów smartfony nie muszą mieć dużej pamięci RAM, gdyż zazwyczaj pozostaje ona niewykorzystana. Nie warto więc przepłacać. Podobnie jest w przypadku wbudowanego aparatu fotograficznego – jeżeli nie lubimy robić zdjęć lub wolimy używać do tego celu profesjonalnego urządzenia, wówczas wybór smartfona z najlepszym aparatem będzie bezcelowy. Dobry aparat okaże się za to niezbędny, gdy naszą pasją jest fotografowanie przyrody lub dokumentowanie szczególnych chwil w mediach społecznościowych.

Kolejnym, ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę podczas wyboru smartfona jest wielkość wyświetlacza i łatwość obsługi urządzenia. Dla osób starszych i dzieci lepszy będzie model prosty w użytkowaniu i z dużym wyświetlaczem. Ten ostatni okaże się także idealnym rozwiązaniem dla osób oglądających filmy czy grających w gry on-line.

Użytkownik intensywnie korzystający ze smartfona potrzebuje wytrzymałej baterii. Dla osoby pracującej fizycznie w trudnych warunkach warto wybrać urządzenie odporne na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Należy także zwrócić uwagę na obudowę danego modelu. Niektóre wyróżniają się bardzo śliską powierzchnią i łatwo mogą ulec wypadkowi. Dlatego, jeżeli nie planujemy zakupu dodatkowego etui, lepiej wybierzmy inny model smartfona – zwłaszcza gdy jego użytkownikiem będzie dziecko lub osoba nie w pełni sprawna ruchowo.

Wybór jest ogromny, dlatego warto przemyśleć funkcje, jakie smartfon ma pełnić.

 

 

 

Artykuł promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:polecamyprezenty