Przygotuj dziecko do lata – co kupić w sklepie dla dzieci

Przygotuj dziecko do lata – co kupić w sklepie dla dzieci

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż przygotowania do letniego urlopu. Nic też nie może go bardziej zepsuć niż nieodpowiednio przygotowany bagaż i brakujące elementy ekwipunku. Lato tuż tuż, a to oznacza więcej czasu spędzonego na zabawie na świeżym powietrzu. Palącego słońca nie da się uniknąć – jak się przygotować i co kupić w sklepie dla dzieci przed letnimi zabawami? Podpowiadamy.

Walka z filtrami czas start!

Latem konieczne jest używanie kremu z wysokim SPF, a w godzinach największej aktywności słońca trzeba całkowicie zrezygnować z ekspozycji. To jasne jak słońce. Jednak tylko rodzic zrozumie drugiego rodzica, co w praktyce oznacza smarowanie dziecka kremem z filtrem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wraz z pierwszymi gorącymi promieniami słońca oficjalnie rozpoczyna się bitwa na filtry przeciwsłoneczne między rodzicem a spragnionym przygody dzieckiem. Nie możemy uznać go za winnego – wszak sami nie lubimy być oblewani białą, lepką mazią. Dzieciaki nie potrafią zrozumieć, że to „zło konieczne”, dlatego ich opór jest zrozumiały i niemal nieunikniony. Co gorsza – aplikację kremami powtarzamy co dwie godziny i po każdorazowej kąpieli dziecka. W istocie oznacza to niekończącą się batalię i obustronne napady złości i frustracji.

Chłopiec w koszulce kąpielowej i majtkach Bambino Mio

Dla starszaków: odzież kąpielowa z filtrem

Jest z tego wyjście? Owszem! Zdecydowanie zalecamy ubieranie maluchów w odzież chroniącą przed promieniowaniem UV. Takie ubrania posiadają wskaźnik UPF50+ i chronią skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, odbijając je. Ponadto zapewniają warstwę ochronną nie tylko przed słońcem, ale i piaskiem, wodą i innymi przyczynami otarcia skóry. Czym jest wskaźnik UPF (Ultraviolet Protection Factor)? „Jest tym w tkaninach, czym SPF (Sun Protection Factor) w kosmetykach” –  tłumaczą specjaliści ze sklepu z artykułami dla dzieci Babyboom – https://babyboom.net.pl/, gdzie można zakupić akcesoria dla dziecka niezbędne do letnich wojaży. Czego zatem nie może zabraknąć w wakacyjnym bagażu twojego dziecka? Koszulki kąpielowej z długim rękawem z filtrem, a do tego spodenek lub pieluszki kąpielowej – w zależności od wieku dziecka.

Dla maluchów: koniecznie pieluszka do pływania!

Jeśli twoje dziecko jeszcze nie potrafi sygnalizować swoich potrzeb, niezbędna okaże się pieluszka do pływania. Zwykłe pieluszki po prostu nie działają: tworzywo, z którego są wykonane, jest chłonne i szybko wsiąknie tyle wody, ile tylko będzie w stanie. Jest jednak coś, o czym powinieneś wiedzieć: pieluchy do pływania, które oferuje sklep dla niemowląt, nie działają tak samo, jak zwykłe pieluchy jednorazowe. Pieluchy pływackie nie są przeznaczone do wchłaniania płynów. Zostały zaprojektowane tak, aby – cóż: zatrzymywały „ciała stałe” i umożliwiały swobodny przepływ płynów, zupełnie jak strój kąpielowy. Innymi słowy, nie robią absolutnie nic, aby złapać siusiu (te wpłynie wprost do zbiornika wodnego). Ich nadrzędnym zadaniem jest zatrzymanie kupy. Czy to obrzydliwe? To zależy. Prawda jest taka, że dzieci tak naprawdę nie siusiają tak często, jak nam się wydaje. Ponadto jesteśmy niemal pewni, że nie są jedynymi osobami, które nie korzystają z toalety podczas kąpieli. Poza tym w przypadku basenu chlor robi swoje, podobnie zresztą jak częste badania wody na obecność ewentualnych bakterii.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Latem chrońmy oczy dzieci

Okulary przeciwsłoneczne wyglądają niezwykle uroczo na dziecięcych buziach, ale tak naprawdę są czymś więcej niż tylko modnym dodatkiem. Zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które może uszkodzić oczy dziecka. Czym się kierować podczas zakupu? Dobrze, aby miały soczewki z poliwęglanu o dobrej odporności na zarysowania i miękką i elastyczną ramkę, by idealnie dopasować się do twarzy dziecka. Kolory i dziecięce motywy zauroczą małych miłośników przygód i sprawią, że chętnie będą je nosić. Jeszcze tylko kąpielowe zabawki dla niemowląt i dzieci i jesteśmy gotowi na wakacje!

 

 

Materiał promocyjny

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:polecamyubrania