Porównywarka kredytowa – narzędzie, które pomoże podjąć decyzję w sprawie kredytu

Porównywarka kredytowa – narzędzie, które pomoże podjąć decyzję w sprawie kredytu

Nowy samochód, kupno mieszkania lub luksusowe wakacje to wydatki, które mogą spędzać Ci sen z powiek, dlatego, aby nie obciążać portfela, decydujesz się na kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Jednak ofert dostępnych na rynku jest wiele, a każda z nich różni się małymi szczegółami, a Ty nie wiesz, na co się zdecydować.

W takiej sytuacji pomocna może okazać się porównywarka kredytowa. Ma ona za zadanie wyszukać na podstawie podanych przez Ciebie kryteriów najtańszy kredyt gotówkowy, który spełni Twoje oczekiwania.

Kredyt hipoteczny a porównywarka kredytowa

Nawet najlepsze oferty kredytu hipotecznego wiążą się z podejmowaniem trudnych decyzji dotyczących zobowiązania kredytowego na wiele lat. Dlatego porównywarka kredytów będzie doskonałym narzędziem, które pomoże we wstępnym obliczeniu nie tylko raty kredytu, ale również Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu będziesz wiedział, jaką masz szansę na zdobycie pieniędzy na swój wymarzony dom.

Porównywarka kredytowa analizuje oferty kredytów wielu popularnych banków na terenie Polski. Alior bank, bank Pekao czy mBank to tylko trzy z wielu instytucji, których oferty kredytów gotówkowych znajdziesz na stronie. Dzięki temu możesz podjąć wstępną decyzję dotyczącą spłaty kredytu i zapoznać się z kredytem hipotecznym tego banku, który przedstawi najlepszą ofertę.

Kredyt gotówkowy i kalkulator zdolności kredytowej

Na zdolność kredytową składa się wiele czynników. Między innymi Twoje zarobki w ciągu ostatnich miesięcy, liczba osób w gospodarstwie domowym lub rodzaj umowy, na jakiej jesteś zatrudniony. Również całkowita kwota kredytu oraz okres spłaty kredytu decydują, czy według banku masz wystarczająca zdolność do jego spłaty. Może się okazać, że w podczas gdy w danym banku Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, w innym będzie ona wystarczająca. Dlatego warto korzystać z kalkulatora, który określi, czy miesięczna rata kredytu nie będzie za dużym obciążeniem dla Twojego budżetu.

Kredyt gotówkowy można pobrać na dowolny cel. Ranking kredytów gotówkowych znajduje się na stronie porównywarki. Pomaga on ocenić, który z kredytów będzie najbardziej korzystny. Nie zawsze najlepszy kredyt gotówkowy to ten najtańszy. Wiele zależy od umowy kredytowej, którą zawierasz z bankiem podczas udzielanej pożyczki. Warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry kredytu. Na przykład na zapis, co oznacza wcześniejsza spłata kredytu oraz jaki jest okres obowiązywania umowy.

Pożyczka gotówkowa online

Innym sposobem na pozyskanie pieniędzy na dowolny cel jest pożyczka. Kredyt można zawrzeć jedynie z bankiem, natomiast umowę pożyczki gotówkowej można spisać również z instytucją pozabankową lub z osobą fizyczną. W porównywarce warto sprawdzić, które pożyczki są najbardziej opłacalne oraz ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania w poszczególnych instytucjach. Pożyczając pieniądze poza bankiem, należy brać pod uwagę, że może ona wynosić dużo więcej niż w przypadku kredytu gotówkowego. Na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko RRSO, ale również prowizja dla instytucji udzielającej pożyczki.

Porównywarka kredytów gotówkowych jest narzędziem, które jest bardzo przydatne, kiedy czeka Cię większy wydatek. Również w chwili, kiedy jest on niespodziewany. Pozwala ona ocenić rzeczywiste koszty kredytu oraz w krótkim czasie uzyskać potrzebne pieniądze. Dzięki opcji kredytów online, pieniądze mogą znaleźć się u Ciebie na koncie w krótkim czasie po podjęciu decyzji, np. o kredycie konsumenckim. Porównywarki kredytowe pokazują również sytuację na rynku kredytowym oraz pozwalają zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ofertami.

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:porady