Pierwszy krok do założenia rodziny

Pierwszy krok do założenia rodziny

Ślub i wesel to jedne z najważniejszych dni w życiu małżonków, do których przygotowania trwają wiele miesięcy. Mają one wymiar m.in. finansowy, ponieważ organizacja wydarzenia pochłania wiele pieniędzy – w zależności od specyfiki i skali od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Skąd wziąć tak duże pieniądze? Poniżej podajemy parę sposobów na ich pozyskanie.

Pomoc rodziców

Przyjęło się, że w pewnym stopniu rodzice małżonków partycypują w kosztach wesela. W zależności od sytuacji rodzinnej podarują młodym część lub całość kwoty potrzebnej do wyprawienia zabawy. Tyle teorii, bo w praktyce nie wszyscy rodzice są zdolni do tak dużego zaangażowania finansowego i trudno mieć o to do nich pretensje, skoro nie dysponują takimi środkami. Jeśli oferują pomoc, to świetnie, jednak w przeciwnym razie trzeba zrozumieć ich decyzję i pozyskać pieniądze w inny sposób. Jaki?

Dodatkowa praca

Jednym ze sposobów jest pozyskanie zatrudnienia lub znalezienie dodatkowej pracy w przypadku osób, które już gdzieś pracują. Trzeba jednak o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, jeszcze na długo przed weselem, bo inaczej może nie starczyć czasu na uzbieranie niezbędnej kwoty. Mimo że jest to sposób wymagający zaangażowania, to może się okazać korzystny w dłuższej perspektywie czasowej. Kto wie, być może praca, która miała być tylko dorywczym sposobem na dorobienie do wesela, zostanie Twoich nowym sposobem na życie gwarantującym satysfakcję i wysokie zarobki? Z pojawiających się szans zdecydowanie warto korzystać.

Sprzedaż majątku

Posiadasz nieużywany rower? Niepotrzebny, ale sprawny sprzęt AGD lub RTC? Zakurzone i znajdujące się w doskonałym stanie rolki lub inne wartościowe przedmioty, które są Ci zbędne? W takim razie przemyśl ich sprzedaż – w ten sposób możesz pozyskać nawet dodatkowych kilka tysięcy złotych. Choć to stosunkowo niewielkie sumy, które nie pozwolą na wyprawienie wesela, to małym kosztem wspomogą budżet.

Kredyt gotówkowy

Na znacznie większe sumy można liczyć w ramach kredytu gotówkowego. W zależności od zdolności kredytowej i osobistej sytuacji finansowej banki proponują nawet kilkaset tysięcy złotych. Możliwość natychmiastowego pozyskania środków niewątpliwie jest kusząca, jednak trzeba pamiętać o kosztach, jakie się wiążą z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Jeśli poszukujesz najlepszej oferty, znajdziesz ją przy pomocy darmowej porównywarki internetowej dostępnej na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Pożyczka pozabankowa

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz współpracować z bankiem, np. ze względu na brak legalnego zatrudnienia czy złą historię kredytową, dodatkowych kilka czy kilkanaście tysięcy złotych pozyskasz w ramach pożyczek udzielanych przez firmy z sektora pozabankowego. Proste formalności i natychmiastowy dostęp do pieniędzy to niewątpliwe zalety tego typu ofert, jednak trzeba pamiętać o wadach, do których należą przede wszystkim wysokie koszty, krótkie terminy spłaty i relatywnie niskie kwoty zadłużenia.

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Karta kredytowa

Dysponując kapitałem „na styk”, warto rozważyć zabezpieczenie w formie karty kredytowej. Dzięki niej można zrobić zakupy z odroczonym terminem płatności bez żadnych dodatkowych kosztów. Nawet kilkadziesiąt dni na bezodsetkowy zwrot zaciągniętych zobowiązań sprawia, że za pomocą karty kredytować da się wykonać spore zakupy na kredyt, aby zapłacić za nie np. z pieniędzy otrzymanych w ramach prezentów weselnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków korzystania z karty kredytowej, zapoznaj się z informacjami na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/darmowa-karta-kredytowa/.

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:rodzina