Jak zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu?

Jak zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu?

Współczesny model spędzania wolnego czasu nie sprzyja propagowaniu aktywności fizycznej. Głównym winowajcą tego stanu rzeczy jest rozwój technologii. To właśnie dlatego my jako rodzice powinniśmy przede wszystkim znaleźć sposób na to, aby nasza pociecha chętnie decydowała się na aktywność i zabawę na świeżym powietrzu. Co więcej, jeśli będziemy towarzyszyć przy tym dziecku, będzie ono szczęśliwe niezależnie od tego, czy do zabawy kupimy piłkę, czy może postawimy na rower.

Zalety zabawy na świeżym powietrzu

Podstawową zaletą zabawy na świeżym powietrzu jest to, że dzięki temu dziecko staje się o wiele zdrowsze, a także zwiększa ono swoją sprawność fizyczną. Kupując rower dla 8-latka, piłkę czy też rakiety np. do badmintona, zadbacie nie tylko o wyniki sportowe dziecka, ale przyczynicie się do dotlenienia jego mózgu oraz rozładowania nadmiaru energii. Dzięki temu z pewnością zauważycie, że pociecha lepiej przyswaja wiedzę i nie ma problemów z koncentracją. Dbając o aktywność na świeżym powietrzu, dbacie o całościowy rozwój nie tylko waszego dziecka, ale przy okazji również i siebie. Częste uprawianie sportu, zabawa na dworze przyniesie dziecku zbawienny wpływ w przyjmowanej postawie, wzmacniając przy tym siłę mięśni, a także pomagając przy zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, jeśli tej pojawiło się zbyt wiele.

Jak zainteresować dziecko aktywnością na dworze?

Przy łatwym dostępie do urządzeń elektronicznych (tabletów, laptopów i telewizora) istnieje niezwykle duża pokusa, aby czas wolny spędzać wewnątrz domu. Choć większość dzieci chętnie wybierze się na dwór, to jeśli wasza pociecha jest zainteresowana grami, trudno będzie przekonać ją do dłuższych wyjść. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby dziecko wychodziło choćby na krótkie spacery. Warto przy tym zorganizować dziecku różne zabawy, aby nie uważało, że jest to nudne. Częstym wyborem są place zabaw, warto jednak poszukać bardziej niecodziennych, nowatorskich rozwiązań, które będą mogły zainteresować dziecko.

Niezależnie od tego, co zechcecie pokazać waszym dzieciom, powinniście pamiętać o naczelnej zasadzie: Nie należy zmuszać dzieci do zabaw i aktywności, których nie polubili. Warto zachęcać pociechy do spróbowania zabawy, sztuki walki czy też wejścia na ściankę wspinaczkową. W ostatecznym rozrachunku aktywność fizyczna ma być dla nich zabawą. Biorąc pod uwagę niezwykle liczne sposoby na wspólne spędzanie czasu wolnego, dla każdego dziecka da się znaleźć aktywność, dzięki której będzie ono chciało spędzać czas na świeżym powietrzu.

Zbliża się lato? Postaw na rower!

Jednym z najlepszych sposobów na aktywność, zwłaszcza latem i w ciepłe dni wiosenno-jesienne, jest jazda na rowerze. Dzięki możliwości spędzania czasu wolnego całą rodziną, z powodzeniem możecie nie tylko poprawić zdrowie i kondycję, ale również zacieśnić więzi rodzinne. Jest to też znakomita okazja do tego, aby odpowiednio dobrać rowery dla swoich pociech. O ile np. dla 7 lub 8-letniego chłopca z powodzeniem możecie wybrać rower 20 cali, o tyle rower dla dziewczynki w tym samym wieku może być nieco mniejszy. Tego typu rowery znajdziecie w ofercie sklepu rowerowego decathlon.pl. Ostatecznie wybór roweru i tak powinien być uzależniony od cech konkretnych dzieci, dlatego przed zakupem jednośladów warto przetestować różne modele rowerów i sprawdzić, który będzie najlepszy dla naszego dziecka.

Artykuł zewnętrzny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:polecamyrower