Domowe sposoby na piękne paznokcie

Domowe sposoby na piękne paznokcie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Zadbane i przycięte skórki oraz lśniąca płytka wyglądają estetycznie i zdrowo. Zobacz co zrobić, żeby skutecznie poprawić ich kondycję oraz wykonać piękny manicure!

Dobre podstawy

Dbanie o skórę, włosy oraz paznokcie zaczyna się oczywiście od wnętrza. Dieta ma ogromny wpływ, nie tylko na nasze samopoczucie, ale również wygląd i ogólne zdrowie. Zbilansowane posiłki oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów to paliwo napędowe dla naszego organizmu. Jeśli chcesz zapomnieć o matowej oraz kruszącej się płytce w Twoim jadłospisie nie powinno zabraknąć: wapnia, magnezu, cynku oraz żelaza. Te mikroelementy wzmacniają paznokcie od środka i zapobiegają nadmiernemu łamaniu.

Odżywcze kąpiele dla paznokci

Kąpiele na dłonie to świetny i szybki sposób na kompleksową regenerację. Oto kilka przepisów na domowe maseczki:

1. Oliwa i cytryna – dzięki silnie nawilżającym właściwościom mikstury, możesz pożegnać się z suchymi skórkami. Natomiast sok z cytryny rozprawi się z żółtym zabarwieniem płytki. Zanurz paznokcie na ok. 20 minut. Powtarzaj tą czynność 1-2 razy w tygodniu do uzyskania zadowalających efektów.

2. Maska z żółtka – z pewnością słyszałaś o pozytywnym wpływie żółtka na wygląd włosów. Dokładnie tak samo działa ono na paznokcie. Połącz żółtko z oliwą i odrobiną cytryny. Tak przygotowany płyn wetrzyj w palce i spłucz po 15 minutach.

3. Witaminowa kuracja – zaopatrz się w kapsułkę z witaminą A+E. Przekuj ją za pomocą igły i zawartość masuj w paznokcie. Zabieg przyspieszy wzrost oraz wzmocni płytkę. Możesz wykonywać go codziennie.

4. Żelatynowa maseczka – rozpuść łyżkę żelatyny w ciepłej wodzie. Kiedy roztwór nieco napęcznieje, do delikatnie ciepłego płynu włóż paznokcie i trzymaj je tam ok. 10-15 minut. Czynność powtarzaj przez 4 tygodnie co kilka dni.

łyżeczka z oliwą na drewniany stole

Manicure krok po korku

Myślisz, że domowe obowiązki stoją na przeszkodzie pięknemu i trwałemu kolorowi na paznokciach? Tradycyjny lakier szybko odpryskuje i staje się nieestetyczny. Właśnie dlatego wypróbuj hybrydową technikę. Potrzebujesz do tego zaledwie kilku sprzętów: bazy, lakieru, topu, dobrej lampy do paznokci oraz odłuszczacza i pilniczka! Opiłuj płytkę w ulubiony kształt, przetrzyj ja cleanerem i nanieś bazę. Utwardź ją pod wiązką światła. To samo powtórz w przypadku lakieru i topu. Wystarczy zaledwie 30 minut, żeby cieszyć się pięknym kolorem. A trwałość? Dobrze wykonana hybryda może utrzymać się na dłoniach nawet do 3 tygodni!

Wypróbujesz ten sposób w domu?

kobieta piłuje pilniczkiem paznokcie , na górze są widoczne przyżady do minicure

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:pielęgnacja