Ciąża a dieta – czyli jak powinna odżywiać się przyszła mama?

Ciąża a dieta – czyli jak powinna odżywiać się przyszła mama?

Ciąża to okres, podczas którego w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Dlatego niemalże kluczową kwestią jest odpowiednie odżywianie, które wbrew pozorom nie musi być takie oczywiste. Czego należy unikać podczas ciąży? O jakich zasadach podczas ciąży należy pamiętać? Czy dieta pudełkowa dla przyszłej mamy jest możliwa? Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje potencjalne wątpliwości naszych czytelników.

Czego należy unikać podczas ciąży?

Podczas ciąży kobiety powinny unikać niektórych artykułów spożywczych, bowiem mogą one negatywnie wpływać na przebieg ciąży i na samopoczucie. Przede wszystkim kategorycznie zakazuje się spożywania alkoholu – nawet niewielkie ilości mogą poważnie zaszkodzić płodowi. Skutki łamania tego zakazu są bardzo poważne i niebezpieczne. Należy również omijać surowe mięso, bowiem może wywołać u dziecka groźne choroby. Z pewnością warto unikać również ryb wędzonych, surowych i morskich, które żyją stosunkowo długo i mogą zawierać ciężkie metale. Nie w sposób nie wspomnieć o surowych jajkach, owocach morza i o niektórych serach białych (pleśniowych i tych dojrzewających). Niebezpieczne są również sztuczne dodatki do żywności, bowiem mogą spowodować zaburzenia związane z trawieniem. Kobieta w ciąży powinna unikać kawy, produktów alergizujących, jak i również słodkości. Zły wpływ na przebieg ciąży może mieć wysoko przetworzona żywność.

O jakich zasadach podczas ciąży należy pamiętać?

Prawdą jest, że podczas ciąży kobieta potrzebuje nieco więcej kalorii, jednakże nie oznacza to, że powinna ona jeść za siebie i za dziecko. W praktyce są to wartości porównywalne z dodatkową kanapką, a nie z sowitym obiadem. Godna uwagi jest dieta pudełkowa – specjaliści na podstawie informacji dobiorą najbardziej optymalny plan żywieniowy, a także dostarczą posiłki pod drzwi. Kolejną ważną zasadą jest różnorodne jedzenie. Zdrowy catering powinien dostarczać regularnie wszystkich składników odżywczych, nawet tych mniej popularnych. Wybierajmy jedynie zdrowe produkty, które charakteryzują się wysoką jakością i pochodzą z pewnego źródła. Kobiety powinny słuchać swojego organizmu – jeśli odczuwają głód z pewnością mogą przekąsić coś pożywnego. Warto pamiętać o ponadprzeciętnej ilości wody, która wbrew pozorom w trakcie trwania ciąży ma ogromne znaczenie.

Czy dieta pudełkowa dla przyszłej mamy jest możliwa?

Okazuje się, że catering dietetyczny dla kobiet w ciąży jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Profesjonaliści pracujący w takiej branży z pewnością uwzględnią aktualny stan kobiety. Dostarczane będą różnorodne posiłki, które będą nie tylko ciekawie wyglądać, ale również pysznie smakować. Fit catering to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które zmniejszy liczbę codziennych obowiązków- w okresie ciąży odpoczynek dla mamy jest szczególnie ważny.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Poznaj dietę pudełkową dla kobiet w ciąży od Body Chief: https://bodychief.pl/diety/dieta-fitmammy

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie