Buty ortopedyczne dla dzieci – wyjątkowe i na każdą okazję

Buty ortopedyczne dla dzieci – wyjątkowe i na każdą okazję

Małe, dziecięce nóżki to niezwykle delikatny materiał, który jednak nosi na sobie całkiem pokaźny balast. Trzeba więc dołożyć dużych starań, aby zapewnić im odpowiedni rozwój. Każdy rodzic powinien także zdawać sobie sprawę z tego, że ewentualne wady i schorzenia stóp przekładają się  w późniejszym czasie, czyli w wieku dorosłym, na nieprawidłową postawę ciała, która daje o sobie znać między innymi bólami kręgosłupa czy bioder.

A można zapobiec temu stosując obuwie profilaktyczne dla dzieci – dodaje Małgorzata Serocka ze sklepu e-butydladzieci.pl.

Schorzenia i wady stóp, czyli dlaczego dziecko powinno nosić buty profilaktyczne

Odpowiednio dobrany but ma decydujące znaczenie dla prawidłowej postawy ciała. Wszystko oczywiście zaczyna się już w dzieciństwie. Złe nawyki i wady stóp w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do schorzeń w dorosłym życiu, dlatego każdą wadę oraz zły nawyk należy korygować i leczyć. Taką rolę spełniają buty ortopedyczne dla dzieci. Skąd w ogóle biorą się schorzenia i wady stóp? Ich genezą są przede wszystkim dysproporcje, jakie zachodzą między wytrzymałością mięśni i aparatu więzadłowo-torebkowego a ich obciążeniem. Składa się na to bardzo wiele czynników.

Mogą to być między innymi choroby mięśni czy neurologiczne, które atakują mięśnie obniżając ich napięcie i siłę. Przyczyną może być także otyłość, długotrwałe unieruchomienie kończyn dolnych w wyniku innych chorób lub urazów, przeciążenie stóp, a także przede wszystkim nieodpowiednie obuwie. Najczęstsze wady stóp, które pojawiają się u dzieci, to przede wszystkim płaskostopie, koślawość, szpotawość stóp, stopa wydrążona oraz koślawość palców. Wiele z nich na pewno dałoby się uniknąć, gdyby dziecko od początku nosiło odpowiednio dobrane buty. Przykładem może być płaskostopie, które często dopada młodsze rodzeństwo donaszające obuwie po starszych braciach i siostrach.

Buty profilaktyczne dla dzieci a ortopedyczne

Wielokrotnie podkreślane jest, że obuwie profilaktyczne dla dzieci to zdecydowanie coś innego niż ortopedyczne. Jedne i drugie mają jednak bardzo duże znaczenie w kształtowaniu się dziecięcych stópek. Buty ortopedyczne dla dzieci służą przede wszystkim leczeniu zaistniałych wad tym samym zapobiegając ich pogłębianiu się, ale także mają za zadanie starać się je wyeliminować. W przypadku, gdy deformacja nie jest już możliwa do skorygowania, obuwie ortopedyczne zapewnia wygodę i komfort chodzenia. Buty ortopedyczne dla dzieci zazwyczaj dobiera lekarz ortopeda, który zdiagnozował określone schorzenie lub wadę i musi ono być tak skonstruowane, aby korygowało i leczyło daną wadę czy schorzenie.

Buty profilaktyczne dla dzieci powstały w nieco innym celu. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie powstaniu konkretnych wad u dziecka. Na delikatne stopy, które szybko rosną i rozwijają się, ma wpływ bardzo wiele czynników. Należy tak dobierać obuwie, aby unikać możliwości pojawienia się ewentualnych wad i schorzeń. Zdecydowanie w tym wypadku warto zapobiegać na bieżąco niż potem leczyć.

Buty profilaktyczne dla dzieci zostały tak skonstruowane, aby przyzwyczajały stopę do prawidłowego ułożenia, a tym samym wykluczyć możliwość pojawienia się dysfunkcji, które z czasem wpłyną na nieodpowiednią postawę, a w dorosłym życiu będą odzywać się bólami kręgosłupa czy stóp. Są więc drogą do prawidłowej postawy i zdrowia. Pojęcia profilaktyczne i ortopedyczne często pojawiają się zamiennie, warto jednak pamiętać, że nie każde obuwie profilaktyczne dla dzieci będzie leczyło wadę. Taki zakup warto zawsze skonsultować z lekarzem ortopedą oraz ze sprzedawcą w sklepie.

Wyjątkowe buty ortopedyczne dostępne w sklepie internetowym e-butydladzieci.pl

Tego rodzaju buty to zdecydowany krok w stronę zdrowej postawy każdego dziecka. Charakteryzują się między innymi tym, że została w nich zastosowana specjalistyczna wkładka opracowana przez specjalistów od obuwia ortopedycznego. Poza tym usztywniona tylna część buta to gwarancja, że stopa utrzyma się w czasie chodzenia w odpowiedniej pozycji. Obuwie profilaktyczne dla dzieci zostało opracowane i zaprojektowane pod nadzorem specjalistów z zakresu ortopedii i fizjoterapii dzieci.

Są więc odpowiednie do celów profilaktycznych, a także wtedy, gdy zostanie zdiagnozowana wada stopy u dziecka. W asortymencie sklepu dostępne są między innymi buty ortopedyczne z Obcasem Thomasa. Podwyższona podeszwa przyczynia się do korygowania koślawości stóp oraz kolan. Noszenie takiego specjalistycznego obuwia niweluje więc wady stóp i tym samym postawy oraz umożliwia uniknięcia pojawienia się innych schorzeń i wad.

Buty ortopedyczne dla dzieci dostępne w sklepie to piękne i różnorodne fasony, kolory i style. W niczym nie odbiegają od najnowszych trendów obuwia dziecięcego. Można dobrać je do każdej stylizacji, wyglądają subtelnie i elegancko, a do tego odpowiednio zabezpieczają delikatną stopę dziecka. Na uwagę zasługują śliczne i kolorowe buty zimowe ocieplane futerkiem, np.”Mrugała” zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, w których zostały zastosowane, m.in. Obcasa Thomasa, usztywniana pięta i cholewka, a także szerszy czubek, który zapewnia prawidłowe ułożenie paluszkom.

Antypoślizgowa i elastyczna podeszwa zapewnia zginanie się na linii stawów śródstopia, a to bardzo ważna cecha odpowiedniego obuwia dziecięcego. Do noszenia latem można zdecydować się na śliczne sandały „Amelka”, które posiadają specjalnie wyprofilowany kształt, wkładki z podparciem łuku stopy, Obcas Thomasa oraz usztywniany zapiętek. W sklepie dostępne są buty na każdą porę roku oraz okazję. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych dla dziecka i przebadane laboratoryjnie na obecność substancji szkodliwych.

Pełna oferta dostępna pod adresem: https://e-butydladzieci.pl/i4-Profilaktyczne.html,all.

Zapraszamy także do naszych salonów stacjonarnych:

TORUŃ:
ul. Szosa Lubicka 168E (w pasażu)
tel. 889 369 515
e-mail: lubicka@krasnaltorun.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

TORUŃ:
ul. Broniewskiego 19 (żółty budynek)
tel. 792 011 023
e-mail: broniewskiego@krasnaltorun.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

BYDGOSZCZ:
ul. Magnuszewska 8 (pawilon parter – główny pasaż)
tel. 530 786 161
e-mail: sklep@krasnalbydgoszcz.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

BYDGOSZCZ:
ul. Jagiellońska 10
tel. 730 740 189
e-mail: jagiellonska@krasnalbydgoszcz.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

 

 

Artykuł promocyjny

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:polecamyporadyzdrowie