Magdalena Gumieniuk-Wawrzyniak

Plenerowe

Woltyżerka, fot. Marta Nowakowska (1)

Otwarcie sezonu wyścigowego na Partynicach – atrakcje dla najmłodszych

Po 196 dniach przerwy, w najbliższą niedzielę, 5 maja, na wrocławski hipodrom wybiegną najszybsze konie świata – folbluty, inaugurując tym samym sezon wyścigów konnych 2019 na Partynicach. Organizatorzy zadbali również o najmłodszą publiczność zapewniając atrakcje dla dzieci: przejażdżki na kucach, gonitwa pokazowa kucy, pokazy woltyżerki, odsłonięcie krasnala, czy największy plenerowy dmuchany tor przeszkód w Polsce. Dzień wyścigowy poprowadzi gość specjalny otwarcia sezonu – Robert Janowski.. Zapraszamy 5 maja od godz. 13:00, wstęp wolny.

Kultura

reichsmark-855560_1920

Noc Muzeów w Ossolineum

Noc Muzeów w gmachu głównym Ossolineum to prezentacja dzieł malarskich i numizmatów pochodzących ze zbiorów ossolińskiego Muzeum Książąt Lubomirskich.

Warsztaty i zajęcia

cykl warsztatów rodzinnych Wrocław Muzeum Narodowe atrakcje dla dzieci we Wrocławiu 2018

Pokazy i przekazy – warsztaty rodzinne w Pawilonie Czterech Kopuł

Zapowiada się zaskakujące spotkanie! Człowiek duży, człowiek mały, sztuka i technologia. Rzeczywistość wokół będzie mrugać, świecić, drgać i prowadzić dźwiękiem. Pojawi się sztuka cyfrowa pełna liczb, sztuczna inteligencja z plastiku i zachęcająca do ruchu interaktywność. Uczestnicy warsztatów rozgoszczą się na wystawie jubileuszowej „Biennale Sztuki Mediów WRO 2019: CZYNNIK LUDZKI / HUMAN ASPECT”. Improwizowanie i kodowanie będzie tematem działań plastycznych.

Kultura

still-life-1037378_1920

Targi Ksiązki Regionalnej Silesiana

Zbliża się dziesiąta edycja targów książki regionalnej SILESIANA. W dniach 25–27 kwietnia 2019 r. zapraszamy na spotkania do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz na kiermasz na placu Solnym, gdzie zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska.  Uroczyste otwarcie targów nastąpi w czwartek 25 kwietnia o godzinie 9.30 (Dolnośląska Biblioteka Publiczna, sala im. T. Mikulskiego, III piętro).

Kultura

Premiera we Wrocławiu

Weekend z Motylem!

„MOTYL” Marcina Libera to kolejne przedstawienie WTL stworzone przez reżysera kojarzonego głównie z teatrem dla dorosłych, który po raz pierwszy decyduje się zmierzyć z dziecięcą publicznością.

Warsztaty i zajęcia

warsztaty Wrocław 2019 atrakcje dla dzieci

Brzdąc w Ossolineum

Niezapomniane warsztaty rodzinne to cykl spotkań dla dzieci i rodziców organizowanych w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia.

Rodzina

Oranżada Prlka w Muzeum PRLu

Warszawskie atrakcje dla dzieci okiem nastolatki

Kiedy byłam małym dzieckiem, muzea, do których zabierali mnie rodzice nie były najfajniejszymi miejscami na świecie. Nie było to tak strasznie dawno temu, ponieważ mam teraz 17 lat, ale mam wrażenie, że od tamtego czasu miejsca dla dzieci bardzo się zmieniły. Większość muzeów wydaje się być teraz świadomych tego, że wycieczki szkolne, które przychodzą je […]

Warsztaty i zajęcia

warsztaty połączone z brunchem w każdą niedzielę w Królestwie 2019 - atrakcje dla dzieci Katowice Śląsk 2019

Kreatywne warsztaty – brunch rodzinny w Królestwie

W każdą niedzielę organizujemy w restauracji „Królestwo” kreatywne warsztaty 
dla dzieci, połączone z rodzinnym brunchem. Część naszej przestrzeni przeznaczona jest dla najmłodszych gdzie
pod okiem animatorek, dzieciaki mogą realizować swoje pomysły z przygotowanych przez nas materiałów. W tą niedziele tematem warsztatów będą ” Straszne Stwory” tworzone z jednorazowych
opakowań.

Warsztaty i zajęcia

warsztaty kulinarne w Kids Kitchen katowice - atrakcje dla dzieci w Katowicach Śląsk

Zielono w Głowie 

Zielono mi, zielono i radośnie. Oto cudowny wpływ wiosny. A to co zielone jest świeże, zdrowe i pyszne. Nie możecie przeoczyć dwugodzinnych warsztatów dla dzieciaków w wieku 7 – 10 lat, podczas których w relaksującej, wiosennej atmosferze nauczymy się jak zdrowo i zielono żyć. Grupa jest liczbowo ograniczona, tak więc nie warto zwlekać z zapisem!

Kultura

Festiwal Flamenco Wrocław - atrakcje dla dzieci i rodziców we Wrocłąwiu

XI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco – Przenikanie kultur

Od 11 lat tradycją Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Krzyki jest organizowanie na przełomie lutego i marca Międzynarodowego Festiwalu „ Sztuka Łączy Pokolenia. Inspiracje Flamenco-Przenikanie Kultur”. Uczestnikami Festiwalu są dzieci oraz młodzież na różnych poziomach edukacyjnych oraz profesjonalni artyści wielu dziedzin sztuki. Projekt ma charakter edukacji międzykulturowej, która sprzyja rozwojowi tolerancji i szacunku wobec „innych”. W tym roku festiwal odbywa się w dniach od: od 08.03. do 16.03.2019 r.

Wakacje, Lato w mieście

nova-park-walentynki-2019

Świętuj Dzień Zakochanych w NoVa Park

W dniach 14-16 lutego w godzinach 13.00-18.00 NoVa Park zaprasza na wydarzenie pełne miłości i szczęścia. Z okazji Walentynek, na klientów NoVa Park czekają m.in. kreatywne warsztaty oraz strefa zabaw ze ścianką celnościową „Ustrzel Amora” i turniejem w kalambury. Walentynki w NoVa Park to aż trzy dni pełne zabawy z sercem w roli głównej. Dla […]