Magdalena Gumieniuk-Wawrzyniak

Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka 2019 Wrocłąw Muzeum Narodowe

Dziecko w Muzeum w Muzeum Narodowym

1.06, g. 12:00 Spacer interaktywny dla dzieci i dorosłych z okazji Dnia Dziecka poprowadzi Grzegorz Wojturski. W miłej atmosferze wspólnie prześledzimy w galeriach Muzeum Narodowego we Wrocławiu temat dziecka w sztuce od średniowiecza po początek XX wieku. Uczestnicy będą też mieli okazję wziąć udział w prostym quizie związanym z tematem spaceru. Wstęp wolny.

Warsztaty i zajęcia

Dzien Dziecka Kraków 2019

Kraków: Zbuduj Miasteczko LEGO® w Centrum Handlowym Czyżyny

Z okazji Dnia Dziecka krakowskie Centrum Handlowe Czyżyny zamieni się na dwa dni w imponujące Miasteczko LEGO® z masą atrakcji dla rodzin. Już w piątek i sobotę, 31 maja i 1 czerwca wszystkie dzieci będą mogły tutaj budować z kultowych klocków LEGO® wyjątkowe konstrukcje i budowle, a także spotkać swoich ulubionych bohaterów znanych z serii LEGO® City, LEGO® Friends oraz LEGO® Duplo.

Kultura

Noc muzeów Muzeum Pana Tadeusza Wroc

Noc Muzeów w Muzeum Pana Tadusza

Dla zwiedzających dostępne będą wystawy „Rękopis Pana Tadeusza” i „Misja: Polska” oraz wyjątkowe atrakcje – warsztaty kaligrafii, seanse w muzealnym kine i rodzinne spotkania z wirtualnym podróżnikiem w czasie.

Kultura

noc muzeów Wrocław 2019

Noc Muzeów na statkach Muzeum Odry

W sobotni wieczór 18 maja zapraszamy mieszkańców Wrocławia na zabytkowe statki Muzeum Odry, gdzie w kajutach urządziliśmy wystawy opowiadające historie żeglugi śródlądowej, wystawę urządzeń telekomunikacyjnych, czy kolekcję zabytkowych komputerów. Dodatkowo przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegółowe informacje w harmonogramie.   Harmonogram · sobota, 18 maja 2019 18:00 – 19:00 Warsztaty plastyczne i modelarskie […]

Kultura

noc-muzeow-mww-2019

Noc Muzeów dla dzieci w Muzeum Współczesnym

  W dniu 18 maja Muzeum Współczesne Wrocław będzie otwarte od godz. 16.00. Muzeum Współczesne Wrocław na Noc Muzeów zaplanowało: oprowadzania po wystawach Ignacy Czwartos. Malarz polski, Stany skupienia i Beata Stankiewicz-Szczerbik. Superpozycje, dla dzieci i nie tylko – zabawę interaktywną instalacją Patrycji Mastej i Magdaleny Skowrońskiej Obrazośnienie, fotobudkę, w której można zrobić pamiątkowe selfie zainspirowane wystawami, hipnotyzujący koncert We Will […]

Kultura

noc muzeów wrocław 2019

Noc Muzeów w Muzeum Mineralogiczne Uniwersytetu Wrocławskiego

Podczas Nocy Muzeów odbędą się warsztaty mineralogiczne dla dzieci pt. „Własności minerałów – kluczem do ich oznaczania” – przeznaczone dla uczniów z klas IV –VIII szkoły podstawowej i gimnazjum. Pokazują, jak oznacza się podstawowe cechy fizyczne minerałów, np. formy skupień, pokrój kryształów, barwę, rysę, połysk, twardość, łupliwość, własności magnetyczne i elektryczne, niektóre własności chemiczne. Będzie można samodzielnie zbadać interesujący nas minerał, wykonując oznaczenie jego cech zewnętrznych.

Warsztaty i zajęcia

street-art-3611298_1920

Punkty widzenia

Warsztaty ruchowo-medialne dla dzieci i młodzieży w wieku 10–14 lat w ramach Biennale WRO, we współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
Krzywy Komin Wrocław urodziny

Krzywe Uro – Party&Arty. Urodziny CRZ Krzywy Komin

Wiosna jest właśnie po to, by się bawić, tańczyć i cieszyć słońcem! Dorzucamy do tego dobrą sztukę, design, warsztaty w myśl filozofii Do It Yourself i elektroakustyczną muzę w ilościach nielimitowanych! 11 maja CRZ Krzywy Komin świętuje szósty rok swojej działalności. “Krzywe Uro – Party&Arty” to energetyczna impreza przez cały dzień wypełniona bezpłatnymi wydarzeniami! Startujemy w samo południe!

Warsztaty i zajęcia

Wrzesniowe wydarzenia w Muzeum Pana Tadeusza dzieci

Rodzinna majówka w Muzeum Pana Tadeusza

#muzealniaki Na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Wspólnie stwórzmy modę na muzea! Jak dołączyć? • Po prostu przyjdź z dzieckiem do dowolnego muzeum lub galerii sztuki. • Zrób zdjęcie z wizyty, dodaj je na swój profil w serwisie Facebook lub Instagram i otaguj #muzealniaki. • Oznacz muzeum lub galerię sztuki, w której zdjęcie zostało zrobione, np. #muzeumpanatadeusza. • Pokaż innym rodzicom, jak dobrze się bawiliście. Zachęć znajomych do podjęcia wyzwania! więcej informacji Majówka w muzeum Epicka opowieść z muzealnym tabletem W długi weekend majowy zapraszamy na specjalne zwiedzanie wystawy stałej Rękopis „Pana Tadeusza”, które urozmaici gra Epicka opowieść dostępna na muzealnych tabletach. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowana sala rodzinnego relaksu. 1–3 maja 2019, godz. 9.00–17.00 Tablety będą wydawane bezpłatnie do każdego biletu rodzinnego w ramach dostępności. Gra w języku polskim, angielskim lub niemieckim. więcej informacji [3] PERKUSYJNE PRZESZKADZAJKI Zachęcamy do udziału w zajęciach z cyklu Rodzinne poranki muzyczne skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Cykl zachęca do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat. Został stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki prowadzenie: Judyta Szałamacha | małe instrumenty 5 maja 2019 (niedziela), 11.00–12.00 wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum kup bilet online  [4] więcej informacji SALA RODZINNEGO RELAKSU Po muzealnych przygodach strudzeni wędrowcy będą mogli odpocząć w specjalnie przygotowanej sali rodzinnego relaksu. Znajdą w niej miękkie kanapy, przyjemną muzykę i umilacze czasu. Na najwytrwalszych czeka w niej również rodzinna gra Epicka Wyprawa. wstęp wolny

Wybrzeże i Półwysep Helski

fishing-boats-1785400_1920

51 ciekawych miejsc w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, które warto odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście

Gdańsk, Sopot i Gdynia od zawsze kojarzą się z plażami, morzem i letnimi atrakcjami. Jednak Trójmiasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Jest w Trójmieście mnóstwo ciekawych miejsc, w których z dziećmi można zaszaleć,  pouczyć się i rozwijać. Byście sami nie musieli szukać tych miejsc, przygotowaliśmy poniższą listę zawierającą kilka propozycji. Wiele z nich jest […]