Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Warsztaty i zajęcia

coderjojo

CoderDojo – ruszyły zajęcia w Krakowie!

Fundacja CoderDojo Polska działa już w Krakowie! Można przyprowadzić/wysłać dzieciaki w wieku 6-18 lat na bezpłatne zajęcia z programowania, które odbywają się w każdą sobotę w godz. 10-13 w siedzibie Hubraum Kraków przy ul. Przemysłowej 12.

Warsztaty i zajęcia

pokazowa

Pokazowa lekcja pływania dla dzieci

Te dzieci, które nie miały jeszcze okazji rozpocząć swojej przygody z pływaniem.
Te dzieci, które już czują się gotowe.
Te z nich, które czują się jak ryby w wodzie… a może jak koniki morskie.
Te, które chcą z nami popływać – zapraszamy na pokazową lekcję pływania!

Inne

pamietajznami

Pamiętaj z nami

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz czwarty organizuje wydarzenie „Pamiętaj z nami”. Oddziały tworzące Trasę Pamięci MHK – Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem oraz Ulica Pomorska – zapraszają do udziału w swoim święcie 15 i 16 kwietnia 2016.

Warsztaty i zajęcia

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem to codzienna dawka niezwykłej nauki i świetnej zabawy. Turnusy półkolonii trwają 5 dni (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00 – 17:00. Dzieci podczas zajęć mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych instruktorów, wyżywienie oraz pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny Małym Inżynierom. Tematy warsztatów: Eksperymenty (5–12 lat) Warsztaty odbywają się w trzech grupach […]

Kultura

III Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci Oko Kalejdoskopu

Co widać w Oku Kalejdoskopu?

Bohaterowie z papieru, plasteliny, patyczków czy pluszu. Światy realne i bajkowe. Opowieści komiczne i tragiczne. Wszystkie wymyślone przez dzieci, które samodzielnie tworzą filmy animowane. Będzie je można zobaczyć podczas przeglądu Oko Kalejdoskopu. Tymczasem organizatorzy wciąż czekają na zgłoszenia.

Inne

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu - piknik w parku przy Stary Browarze

II Poznański Piknik Rodzinny Prudential w parku Starego Browaru

To już II edycja Poznańskiego Pikniku Rodzinnego Prudential, który jest zwieńczeniem rodzinnego weekendu organizowanego przez ZwalczNudę.pl. Oferta miejskich instytucji oraz prywatnych placówek zwiększa się z dnia na dzień, pozostawiając szeroki wachlarz wyboru wszystkim poznaniakom.

Kultura

Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - 1050. rocznica chrztu Polski.

Impreza plenerowa „Od Mieszka I do…” w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

W połowie kwietnia br. obchodzić będziemy w Polsce 1050. rocznicę chrztu Mieszka I, epokowego faktu określanego mianem „Chrztu Polski”. Fenomen ten, w oczach potężnych, chrześcijańskich sąsiadów uczynił z Państwa Polan równorzędnego partnera dyplomatycznego i podniósł jego rangę. Jednocześnie pieczętował przywódczą rolę Księcia Mieszka w regionie. Chrzest Mieszka I to przy tym jeden z pierwszych wzmiankowanych w kronikach epizodów z historii Polski.

Filmy

ksiegadzungliimax

Księga Dżungli już od 15 kwietnia w kinach IMAX

Niezwykła opowieść o sile przyjaźni i miłości – Księga Dżungli ­ wkracza już 15 kwietnia na gigantyczne ekrany kin IMAX. Najnowsza produkcja Disneya zabierze małych i dużych widzów w samo serce nieokiełznanej dżungli.

Wakacje, Lato w mieście

filmanimow

Warsztaty Filmu Animowanego

Warsztaty filmu animowanego obejmują cykl spotkań, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z poklatkową techniką animacji. Realizacje oparte są na autorskich scenariuszach uczestników zajęć.

Warsztaty i zajęcia

Twórcze warsztaty w Domu Muz w Toruniu

Wiosenna Inspiratornia w Toruniu

Podczas Wiosennej Inspiratorni będziemy techniką filcowanie na sucho tworzyli filcowe kwiatki. Następnie korzystając z gotowych materiałów i elementów pasmanteryjnych ozdobimy kolorowe tasiemki i stworzymy ładną wiosenną ozdobę na okno lub drzwi.

Kultura

kapeleserc

O dzieciach i dla dzieci w kwietniu w NCK

Warto dowiedzieć się dlaczego warto zwiedzać świat z dzieckiem. Warto zobaczyć wyróżniony spektakl. Warto poznawać świat od najmłodszych lat. To tylko niektóre propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury zaplanowane na kwiecień. Zapraszamy.

Dla rodziców

szkolakangur

Szkoła dla rodziców i wychowawców

Głównym celem Szkoły jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.