Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

Żuławy w Elblągu

Zasmakuj w Żuławach

„Cudze chwalicie swego nie znacie” – aby, zapobiec sprawdzeniu się tego popularnego przysłowia już w niedzielę, 8 maja od 11.00 do 16.00 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie zapraszają na spotkanie „Żuławy w Elblągu”, podczas którego będzie można zapoznać się z oferowanym przez tą krainę bogactwem przyrody, krajobrazu, kultury, kuchni i nie tylko …

Kultura

komedianty

Teatr Praska 52 – Repertuar majowy 2016

            Repertuar majowy 2016 13 maja (piątek) godz 19.00,  Sąsiadka, komedia dell’arte 10 lecie działalności przy Praskiej 52. Inauguracja – Koncert na Otwarcie No.1- miała miejsce 13 maja (piątek) roku 2006 14 maja (sobota) godz 19.00,  Sąsiadka, komedia dell’arte 15 maja (niedziela) godz 19.00, Wszystko w rodzinie – It Runs in the Family 19 maja […]

Inne

szczecin epoka

Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie w Szczecinie

Dawno, dawno temu, ale nie za górami i nie za lasami, niepozorny Wiewiór powoduje kolejną katastrofę, a pewna grupa przyjaciół musi stawić czoła niezwykłym zjawiskom, jakie pojawiają się na naszej planecie.

Warsztaty i zajęcia

NCK uniwersytet

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. Podczas kolejnych wykładów, nasi „studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji.

Warsztaty i zajęcia

cticoteca

Majowe warsztaty dla dzieci w Cricotece

Twórczość Tadeusza Kantora ściśle powiązana jest z ruchem scenicznym i ekspresją. Podczas zajęć w maju korzystać będziemy z prostych przedmiotów, starając się wprawiać je w ruch lub wykorzystywać do zabaw ruchowych z dziećmi.