Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

kapeleserc

O dzieciach i dla dzieci w kwietniu w NCK

Warto dowiedzieć się dlaczego warto zwiedzać świat z dzieckiem. Warto zobaczyć wyróżniony spektakl. Warto poznawać świat od najmłodszych lat. To tylko niektóre propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury zaplanowane na kwiecień. Zapraszamy.

Dla rodziców

szkolakangur

Szkoła dla rodziców i wychowawców

Głównym celem Szkoły jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.

Warsztaty i zajęcia

kreatywnyrecykling

Mała artzona. Kreatywny recykling

Artystyczno-ekologiczne zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat, wykorzystujące kreatywne zabawy i upcykling, czyli wykorzystanie zużytych materiałów. Prowadzone są formie otwartej – popołudniowej, dla grup zorganizowanych (nowohuckie przedszkola) i jako warsztaty plenerowe. 5, 12, 19, 26 października 2016 r., godz. 17.00-18.00 Zajęcia realizowane przy wsparciu Krakowskiego Holdingu Komunalnego i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wstęp […]

Kultura

robaczek

Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka w NCK

„Przygody Robaczka Kłaczka” to urocza bajka adresowana do najmłodszych widzów, traktująca o mocy przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda, o marzeniach i pokonywaniu własnych słabości, przypominająca także starą prawdę, że najważniejsze jest to, aby pozostać sobą.

Kultura

Patronat
film ksiega dzungli

Majowa Sztuka Bajek. Zaproszenie!

Na seanse przeznaczone dla naszych najmłodszych widzów zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę w godzinach południowych. Po projekcjach zapraszamy wszystkich uczestników na plastyczne zabawy, które w sali kinowej poprowadzi doświadczony animator dziecięcy. Do każdego seansu planujemy niespodzianki dla naszych najmłodszych uczestników.

Warsztaty i zajęcia

cicoteka1

Miejsca, historie i opowieści

Dokąd dojdziemy wchodząc do szafy? Jak wyglądają przestrzenie sceniczne? Gdzie jest przestrzeń dla wszystkich i czy w ogóle istnieje? Co charakteryzuje Kraków jako miasto? Każde z poznawanych miejsc – mniejszych czy większych – pozwala na budowanie wielu historii i snucie opowieści.

Inne

piknik akademia krakow

Akademia Rodzinna

Akademia Rodzinna to projekt bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla rodzin, mających na celu umocnienie relacji rodzic – dziecko. Podczas całorocznych spotkań organizowane będą gry i zabawy, ćwiczenia logopedyczne, warsztaty plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne, w tym pierwsza pomoc.

Warsztaty i zajęcia

karatedzieciakiwformie

Karate z Dzieciakami w formie

Zajęcia mają na celu wszechstronny rozwój sprawności motorycznych i psychicznych dziecka oraz pracę nad jego charakterem. Oprócz technik karate zawierają elementy gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia odbywają się w Sali o lub ile to możliwe na świeżym powietrzu. Czas trwania: od 30 do 45 minut w zależności od wieku dzieci.