Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

Patronat
gala baletowa krakow

Gala Charytatywna Ars Veritas Vitae 2016

6 czerwca Międzynarodowa Fundacja Talentów Artystycznych (MFTA) we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku organizuje Galę Charytatywną „Ars Veritas Vitae 2016”.

Inne

szermierka

Dzień Otwarty Krakowskiego Klubu Szermierzy

Po raz pierwszy w swojej ponad 100-letniej historii Krakowski Klub Szermierzy organizuje Dzień Otwarty. W programie przewidziano zajęcia dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych a także zajęcia dla dorosłych zarówno z szermierki sportowej, jak i kendo.

Warsztaty i zajęcia

krakowska noc muzeów

Krakowska Noc Muzeów

„Odkrywamy nieznane” – to hasło przewodnie tegorocznej, 13. edycji krakowskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w nocy z piątku na sobotę z 13 na 14 maja. Wydarzenie zostanie zainaugurowane o godz. 18:00 w Pawilonie Józefa Czapskiego przy ul. Piłsudskiego 14 b, w kompleksie zabudowy Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego.

Warsztaty i zajęcia

warsztaty biblioteczne w Krakowie

Moja książka z wyobraźnią

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na warsztaty plastyczne. Uczestnicy przy wsparciu instruktorów Krystyny i Wojciecha Burczyk z Polskiego Centrum Origami stworzą książkę techniką origami.

Inne

lajkonik

Pochód Lajkonika już 2 czerwca 2016 r.

W obecnym roku pochód Lajkonika będzie miał miejsce 2 czerwca. Lajkonikowy orszak przemierzy przy dźwięku krakowskich melodii w wykonaniu kapeli Mlaskoty od lat niezmienioną trasę: od ulicy Senatorskiej, do Klasztoru Sióstr Norbertanek, następnie ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką pod Filharmonię Krakowską, następnie ulicą Franciszkańską i Grodzką do Rynku Głównego, gdzie o godzinie 19.00 na scenie pod Wieżą Ratuszową ma miejsce finałowy taniec Lajkonika i odebranie „haraczu” z rąk Prezydenta Miasta.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
Noc Muzeów w Muzeum AK

Noc Muzeów w Muzeum AK

„Odkrywamy nieznane” – to hasło przewodnie tegorocznej Nocy Muzeów. W lutym 1941 roku odbyły się pierwsze zrzuty Cichociemnych na teren okupowanej Polski, a Sejm RP ustanowił 2016 Rokiem Cichociemnych.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
ksiegarnia pod globusem

Bajki Pod Globusem – Rycerze i smoki

Zapraszamy na warsztaty odważnych rycerzy płci obojga! Stoczymy zażarty pojedynek ze smokami! Smoki pokonamy! Albo… oswoimy i się z nimi zaprzyjaźnimy. Dlaczego by nie?! Naszym przewodnikiem będzie książka „Rycerze i smoki” a bitwę poprowadzi projektantka sztuki użytkowej, Alena Trafimava.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
dzieci z bullerbyn

Bajki Pod Szesnastką – Dzieci z Bullerbyn

Zapraszamy do wspólnej lektury przygód Lassego, Bossego, Lisy, Ollego, Britty i Anny i na spotkanie z autorką bloga kulinarnego „Życie od kuchni” Anią Wlezień, która podpowie nam, jak udekorować ciasteczka, by cieszyły nie tylko podniebienie, ale i oczy.

Kultura

Noc Muzeów w MOCAK-u

Noc Muzeów w MOCAK-u

W piątek 13 maja zapraszamy do MOCAK-u na Noc Muzeów. Tego dnia Muzeum będzie otwarte wyłącznie od godziny 19 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30.

Inne

Dzień Otwarty WSSE w Krakowie

III Dzień Otwarty WSSE w Krakowie

Już po raz trzeci Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty, który w tym roku zaplanowano na sobotę, 14 maja, w godzinach od 10:00 do 14:00.