Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

dobroni

Do Broni! Wystawa plakatów w Muzeum AK

Wiele wynalazków powstało w wyniku zapotrzebowania armii. Wojskowym zawdzięczamy nie tylko fabryczne patenty, ale także techniki wykorzystywane we współczesnej reklamie. Podczas II wojny światowej propaganda stosowana była na wielką skalę. Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zachęca, aby zobaczyć jak wyglądały plakaty z tego okresu oraz kreacje powojenne, które wykorzystywały retorykę wojenną.

Kultura

zdk

Z dziejów kalendarza

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na nowe zajęcia edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej „Z dziejów kalendarza”.

Kultura

htp

Historie tańcem pisane…

Już po raz dziewiąty młodzi pasjonaci tańca spotkają się podczas Przeglądu choreograficznego dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1).

Dla rodziców

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Swarzędzu

Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w swarzędzkiej La Familii, są bezpłatną formą pomocy najmłodszym. Indywidualne Programy Terapeutyczne uwzględniają potrzeby i możliwości dzieci, a wykwalifikowana kadra zapewnia wieloprofilowe wsparcie w trosce o harmonijny rozwój swoich podopiecznych.

Warsztaty i zajęcia

Warsztaty w Centrum Kultury Zamek

Gra-tu-ra-ma

W drugiej odsłonie cyklu Eks-presja odwiedzimy specjalnie stworzoną pracownię malarską, gdzie poznamy historię sztuki w praktyce.

Kultura

Trąba-Słonia-Salomona

Trąba Słonia Salomona

Przedstawienie teatralne w trzech odsłonach z udziałem aktorów opowiada zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Bili Bili, którzy pewnego słonecznego dnia po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę. Co się potem stanie i czy mądra Papuga Chrapula wraz z przemiłą Gąsieniczką Bulwinką i przelatującym Motylkiem pomogą w pogodzeniu naszym bohaterów? O tym […]

Kultura

Patronat
jaś i Małgosia Teatr Współczesny

Jaś i Małgosia

Teatr Współczesny w Krakowie zaprasza Dzieci i Dorosłych na pełną czaru, emocji i wspólnej zabawy opowieść o Jasiu i Małgosi!

Kultura

Dziadek-do-orzechów-i-Król-Myszy

Dziadek do orzechów i Król Myszy

„Dziadek do orzechów i Król Myszy” to niezwykła baśń muzyczna dla dzieci i dorosłych, według powieści niemieckiego pisarza i poety epoki romantyzmu Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmanna. Akcja baśni rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia.

Dla rodziców

stein

Bohaterowie ze Steinu

Podczas II wojny światowej na terenie Wiednia działała siatka szpiegowska o nazwie STRAGAN. Jej członkowie – Polacy i współpracujący z nimi Austriacy – zdobywali informacje na temat działalności fabryk produkujących na potrzeby wojenne III Rzeszy.

Warsztaty i zajęcia

Mamy-czas-w-ramach-Małego-Klubu-Bunkra-Sztuki

Wzornik 2.0: Kwadratura koła

Rozejrzyj się uważnie wokół siebie. Co widzisz? Bogactwo kształtów i kolorów. A teraz wyobraź sobie, że to wszystko zamienia się w kwadrat lub koło. Stół, okno, drzwi, krzesło. Piłka, jabłko i słońce. Wszystko. Tak, tak. Ty także. Co to oznacza? WZORNIK powraca ze zdwojoną siłą!

Warsztaty i zajęcia

maloanie

Rodzinne warsztaty Malowanie na tkaninie

Ośrodek Kultury im C. K. Norwida zaprasza na sobotnie Rodzinne warsztaty – MALOWANIA NA TKANINIE! Warsztaty malowania na tkaninie to doskonała okazja wspólnej zabawy i wyzwolenia energii twórczej. Uczestnicy będą mogli ozdobić sobie poszewkę, podkoszulek swoim ulubionym motywem, farbami akrylowymi i farbami do tkanin.