Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

O królewnie Wełence w Ateneum

O królewnie Wełence w Ateneum

Sztuka inspirowana tekstem „Apolejka i jej osiołek” Marii Krueger, adresowana do młodszych dzieci, to pogodna historia o miłości. Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, na który składają […]

Filmy

Poranki dla dzieci: Chłopiec i świat

Poranki dla dzieci: Chłopiec i świat

Cuca tęskni za tatą, który opuścił swoją wioskę, by znaleźć pracę. Chłopiec rusza jego śladem i odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat zdominowany przez maszyny, obcych ludzi i dziwne…

Inne

Majówka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach

Majówka nad Lednicą

Impreza przybliżająca folklor słowny, muzyczny i taneczny Wielkopolski oraz
ludowe zwyczaje wiosenne.

Inne

Majówka w Gryfinie

Dni Gryfina 2016

Do 1 do 3 maja trwać będą tegoroczne Dni Gryfina. Tradycyjnie, w ramach majówki odbywać się będą wydarzenia artystyczne, sportowe i rekreacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami gryfińskiej imprezy…

Inne

Atrakcje dla rodzin w Bydgoszczy - Majowy weekend w Myślęcinku

Majowy weekend w Myślęcinku

Długi majowy weekend warto spędzić w Myślęcinku. W Parku Rozrywki czekać będzie nowy gigantyczny dmuchaniec, a w zoo zaplanowano pokaz strzyżenia owiec i spotkanie z wielorybem.

Kultura

Muzeum Okręgowe w Toruniu/Majowy weekend z historią

Majowy weekend z historią w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Warsztaty plastyczne dla dzieci, legendy i opowieści z początków Państwa Polskiego, oprowadzanie po wystawie malarstwa Kossaków, gra edukacyjna – te oraz wiele innych atrakcji czeka na naszych gości w najbliższy weekend, kiedy to rusza „Majowy weekend z historią w Muzeum Okręgowym w Toruniu”.

Warsztaty i zajęcia

Malta Festival Poznań 2016

Dzieci robią filmy i teatr na Wildzie i Łazarzu

Tworzymy dla dzieci przestrzeń filmowych i teatralnych eksperymentów. Co tydzień młodzi mieszkańcy Wildy i Łazarza w wieku 7-11 lat mogą dołączyć do bezpłatnych zajęć, które przez następne miesiące będą odbywać się w ramach prowadzonego przez Malta Festival Poznań cyklu edukacyjnego „Wolno Dzieciom”.

Majówka na Placu Wolności w Poznaniu

Trzeciomajowy plac zabaw

Zabawy dla dzieciaków związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie można poznać zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości na pl. Wolności.

Warsztaty i zajęcia

Sensoplastyka dla najmłodszych

Sensoplastyka dla najmłodszych

Warsztaty z sensoplastyki to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wyboru. To zajęcia na których zarówno dzieci jak i dorośli uwolnią twórczą energie. Na warsztatach wykorzystujemy materiały spożywcze o różnych strukturach i konsystencjach. Czujemy dotykiem, wąchamy i…brudzimy do woli. Rodzic i dziecko współtworzą zajęcia. Uczymy się wspólnie szanować swój wybór oraz stymulujemy sensorycznie wszystkie zmysły. […]

Wakacje, Lato w mieście

lato w Krakowie

Wakacje z ceramiką w centrum Krakowa

Zapraszamy na kilka dni kreatywnej zabawy. Na naszych spotkaniach dzieci będą twórczo spędzać czas, a przede wszystkim dobrze się bawić. Codziennie będziemy lepić i poznawać tajniki pracowni ceramicznej. Planujemy odwiedzić ogród doświadczeń i ogród botaniczny.

Inne

spacery po Krakowie

Literackie spacery po Krakowie

Wszystkich Krakusów i nie tylko zapraszamy na serię wyjątkowych przechadzek ulicami Miasta Literatury. Zabierzemy Was na spacer śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Odwiedzimy zakątki tętniące inspiracją, poznamy bliżej autorów żyjących i tworzących pod Wawelem.