Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

Kręcipupa-najnowszy-spektakl-Teatru-Lalek

Kręcipupa w Teatrze Lalek

Uspokój się. Usiądź choć na chwilę. Przestań się KRĘCIĆ. Nie mogę. Nie chcę! Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych […]

Warsztaty i zajęcia

Placowy-Żłobek-NOWA-rekrutacja-rozpoczęta

Placowy Żłobek

„Bawiły, bawiły się dzieci paluszkami…jak jeden nie może to drugi mu pomoże” – znacie tą piosenkę i zabawy jej towarzyszące? Jeśli nie, koniecznie zapiszcie się swoją pociechę już na najbliższe czwartkowe zajęcia, a zobaczycie jak będzie wesoło.

Warsztaty i zajęcia

warsztaty przyrodnicze w krakowie

Węże – zajęcia z herpetologiem

Zapraszamy na zajęcia z herpetologiem, podczas których na własne oczy zobaczycie legendarnego boa dusiciela i inne węże. Dlaczego żmija ma zygzak? Czy anakondy jedzą ludzi? Dlaczego niektóre węże są jadowite? Czy węże potrafią latać?

Dla rodziców

szafing kuznia

Szafing w Kuźni

Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają na SZAFING.

Kultura

Patronat
księżniczka na ziarnku grochu

Księżniczka na ziarnku grochu

Dawno, dawno temu żył sobie młody Książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na żonę. Pewnej nocy, gdy nad królestwem szalała straszliwa burza, do bram pałacu zawitała zabłąkana dziewczyna podająca się za księżniczkę.

Warsztaty i zajęcia

dzieckoharmonii

Mała ARTzona: Dziecko Harmonii

Zajęcia rozwojowo-umuzykalniające dla dzieci od 3 do 24 miesięcy (z opiekunem) prowadzone wg metody pedagogicznej „Sonatal”, lekarza i muzyka M. Łazarewa, czyli medycznego, psychologicznego, pedagogicznego i muzycznego wsparcia rozwoju dziecka od poczęcia do 10 lat.

Kultura

SCKM rodzinne wedrówki

Rodzinne Wędrówki

Jeżeli nie możecie usiedzieć w miejscu, lubicie przygody i spacery, to zapraszamy na Rodzinne Wędrówki.

Warsztaty i zajęcia

Smoczki-zajęcia-ogólnorozwojowe

Smoczki – zajęcia ogólnorozwojowe

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dwulatków, przygotowujące dzieci do pójścia do przedszkola.
Każde spotkanie Smoczków to inny temat i pomysł na zabawę. Motyw wiodący zajęć dotyczy strony plastycznej, rytmicznej i umuzykalniającej dzieci.

Kultura

spektakl dla dzieci

Calineczka w Teatrze Animacji

Calineczka – drobniutka dziewczynka – urodzona w pąku kwiatu – wędrująca w poszukiwaniu własnego świata, podążająca za głosem serca, za marzeniami , pragnieniami… Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą , mało bystrym Ropuszysynem, […]

Góry Świętokrzyskie

Jurapark w Bałtowie - park dinozaurów dla dzieci

Jurapark w Bałtowie – zabawa dla całej rodziny

JURAPARK w Bałtowie obchodzi w tym roku 10-lecie swego istnienia. Czy to długo? Wcale nie. Jednak patrząc na cały kompleks odnosi się wrażenie, że jego twórcy wnieśli nie tylko mnóstwo pracy, pomysłów, ale przede wszystkim serca – tak, by stał się zarówno skarbnicą wiedzy, jak i miejscem wspaniałej rodzinnej zabawy przez cały rok.