Monika Wiak

Inne

PGE Narodowy w Warszawie - grudzień 2017

Zimowy Narodowy startuje już w grudniu!

2 grudnia rusza jubileuszowa 5. edycja Zimowego Narodowego! Na płytę PGE Narodowego powróci Zimowe Miasteczko, lodowiska, górka lodowa i wiele innych atrakcji, z kolei na parkingu podziemnym powstanie kryty skatepark.

Kultura

książka dla dzieci opowiadająca o Warszawie

Moje miasto Warszawa – niezapomniana podróż po stolicy

Książka „Moje miasto Warszawa” zabiera czytelników w niezapomnianą podróż po stolicy – od znanych miejsc, po jeszcze
nieodkryte zakątki Warszawy. Dzięki barwnym ilustracjom Moniki Pollak i zabawnym oraz wzruszającym wierszom Pawła Beręsewicza, najmłodsi czytelnicy będą mogli odkryć piękno Warszawy – odwiedzając między innymi Trakt Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Centrum Nauki Kopernik czy Schronisko Na Paluchu.

Plenerowe

Święto Niepodległości w Warszawie - listopad 2017

Świętuj Dzień Niepodległości z Muzeum Historii Polski

11 listopada Muzeum Historii Polski zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości w Warszawie w ramach cyklicznego wydarzenia „Przystanek Niepodległość”. Podczas tegorocznej 12. edycji Przystanku Muzeum pokaże to, co działo się w 1917 roku na ówczesnych ziemiach Polski. Głównymi atrakcjami Przystanku będą edukacyjne gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim będzie rocznica odzyskania niepodległości oraz Rok Tadeusza Kościuszki.

Kultura

Andrzejki w Sierpcu - listopad 2017

Wróżby i gusła na mazowieckiej wsi

Wśród mieszkańców dawnej wsi powszechne było przekonanie, że w okresie przesilenia jesienno-zimowego bariera między światem materialnym, a duchowym jest znacznie cieńsza. Dzięki temu głosy z tamtego świata odsłaniające tajemnice przyszłości o wiele łatwiej usłyszeć. Szczególną sposobność ku temu dawać miały noce z 24 na 25 listopada (wieczór świętej Katarzyny) oraz z 29 na 30 listopada (wieczór świętego Andrzeja). Właśnie wtedy młodzież spotykała się, by wspólnie, przy blasku świec urządzać zabawę we wróżby. Przepowiadano sobie w ten sposób imię przyszłego partnera i czas ożenku.

Kultura

Złotka rybka w Gdańsku

Złota rybka w Mieście Aniołów – 19 listopada

Koperek i Kminek, choć są przyjaciółmi, bardzo często kłócą się ze sobą. Czasami są to kłótnie na żarty, ale zdarza się im też pokłócić na serio. Tak jest tym razem, w dodatku mali widzowie czekają na rozpoczęcie spektaklu o „Złotej Rybce”. Gdy Koperek i Kminek dochodzą w końcu do porozumienia i chcą wspólnie rozpocząć bajkę, okazuje się, że pojawiają się problemy z obsadą tytułowej roli.

Mikołajki

Dzielny Grześ i Święty Mikołaj - Gdańsk 2017

Dzielny Grześ i Święty Mikołaj

Święta już tuż, tuż i na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami chce wszystko zepsuć. Na szczęście nad pracą Świętego Mikołaja czuwa dzielny Grześ, który pokrzyżuje plany czarownicy i uratuje ten jakże ważny dzień w Roku. Jak Grześ tego dokona? Chyba najlepiej będzie jak zobaczycie to sami.

Mikołajki

Teatrzyki Niedzielne w Gdańsku

O bombce, co z choinki spada

W trakcie świątecznych przygotowań, z choinki spada kolorowa bombka wprost na pięknie zapakowany upominek. Prezent uległ zniszczeniu i martwi się, czy po uszkodzeniu zostanie wręczony.

Mikołajki

Mikołajki w Gdańsku - grudzień 2017

Mikołajki – Szelmostwa Lisa Witalisa

Drogie, nasze, kochane dzieciaczki, no i oczywiście ich przemili opiekunowie (mamusie, tatusiowie, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie i tak dalej i tak dalej) zapraszamy Was serdecznie na coroczną Zabawę Mikołajkową do Miasta Aniołów. Będzie mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i jeszcze więcej prezentów dla naszych milusińskich.

Kultura

Teatrzyki dla dzieci w Gdańsku - listopad 2017

Baśń o głupim Maciusiu

Tytułowy bohater ma dobre serce, zawsze chętnie i bezinteresownie pomaga wszystkim i szanuje nawet najmniejsze stworzenia. Niestety nie potrafi dbać o własne interesy. Łatwo daje się oszukać i wykorzystać, dlatego mieszkańcy wsi w której mieszka nazywają go głupim Maciusiem.

Kultura

przedstawienie dla dzieci w Gdyni

Pippi Pończoszanka w Centrum Riviera

Scena Riviera i Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zapraszają w niedzielę, 5 listopada, o godzinie. 12:00, do Centrum Riviera w Gdyni na spektakl pt. „Pippi Pończoszanka”.

Warsztaty i zajęcia

koncert dla dzieci w Gdańsku

Jerz Igor dla najmłodszych

Muzycy zespołów Paula i Karoli i Pink Freud stworzyli coś specjalnego dla dzieci. Jerz Igor to projekt Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza, którzy zagrają dla najmłodszych już 5 listopada o godz. 16.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Po każdej muzycznej uczcie jest czas wspólną zabawę i poznawanie instrumentów.

Kultura

spektakl dla rodziców w Warszawie

Kukułcze jajo- Podrzuć nam swoje dzieci i idź do teatru!

Mamy i ojcowie – chcecie spędzić wieczór w teatrze, ale nie macie z kim zostawić dziecka? „Kukułcze jajo” Teatru Dramatycznego
przybywa Wam z odsieczą! Podrzuć nam swoje dziecko przed spektaklem, a nasze animatorki sprawią, że nie tylko Wy spędzicie udany wieczór.

Warsztaty i zajęcia

Warszawa - warsztaty listopad 2017

Skąd się bierze prąd w gniazdku?

Sterczy w ścianie taki pstryczek, Mały pstryczek-elektryczek, Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk, To się widno robi w mig. Zainspirowani wierszem Juliana Tuwima zapraszamy dzieci z opiekunami na zajęcia związane z elektrycznością.