Ogrodowe zabawki – zabawki z owoców i warzyw

Łapiąc ostatnie promienie wakacyjnego słońca, możemy pysznie zabawić się w ogrodzie lub na działce. Nie warto zabierać na działkę torby pełnej plastikowych zabawek. Wystarczy trochę fantazji, a inspiracji poszukajmy w wymyślnych kształtach natury. W sierpniowym ogrodzie znajdziemy wiele warzyw, owoców i innych roślin, które posłużyć mogą nam do stworzenia całej menażerii.

Oto nasze propozycje ogrodowych zabawek:

1. Śliwkowy hipopotam

Ze śliwek i borówek powstał słodki hipopotam. Oczy zrobiliśmy z ziarenek pieprzu, a uszy z małych listków. Jako łączniki mogą posłużyć patyczki lub wykałaczki. Śliwkowym hipopotamem można się świetnie pobawić, lub zjeść na deser. Uwaga, ważne by duża śliwka miała ogonek!

2. Ogórkowy smok

Smoka można spotkać pomiędzy rzędami marchewki. Z trzech ogórków (pękatych i przejrzałych) powstał tułów, smocza głowa i łapy. Małe, niedojrzałe pomidorki z ziarenkiem pieprzu stały się smoczymi oczami. Jarzębina przyozdobiła smoczą szyję, zaś liście winogrona i pomidorów stały się skrzydłami i ogonem. Groźne pazury to niedojrzałe nasiona kwiatów.

3. Koperkowa ryba

Fantazyjny koper włoski zamienił się we wspaniałą rybę, którą można ozdobić na wiele sposobów. Oczy to borówki z kwiatkiem, a uśmiech to kawałek pomidora. Inne dodatki mile widziane!

4. Gruszkowy jeż

Dokąd tupta nocą jeż? Jeż powstał z gruszki i wyschniętych strączków nasion kwiatowych, ale na działce znajdziemy wiele innych pomysłów by stworzyć bujne kolce jeża. Jeże to nie tylko świetna i dość trwała zabawka, ale także ekologiczna ozdoba ogrodu.

5. Paprykowy ptak

W naszym ogródku zamieszkał rajski ptak! Jak to się stało? Z dwóch papryk i pomidora powstał tułów, dziób i głowa. Skrzydła to liście peonii, a liść paproci zamienił się we wspaniały ogon. Jagodowe oko przyozdobiły płatki gazanii. Pióropusz na głowie to wspaniale pachnący kwiat caprifolium.

Działkowe zabawki rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywności. Są też okazją do zapoznania się z nazwami roślin. A jakie Państwo stworzycie zwierzęta z owocowo-warzywnych skarbów działki lub ogrodu? Podzielcie się swoimi pomysłami nadsyłając zdjęcia.

Owocnej zabawy!

Za pomysły na warzywno-owocowe zabawy dziękujemy Poradni Neologopedia z Łodzi.ZOBACZ TAKŻE:owocewarzywazabawki